Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pilot z Warmii i Mazur pierwszy raz w historii mistrzem Polski

Fot. Adam Binięda Maximus Team

Adam Binięda z Bartoszyc jako pierwszy pilot rajdowy z Warmii i Mazur został mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej cyklu. Zdecydowało o tym 4. miejsce w zakończonym wczoraj Rajdzie Śląska.

Razem z kierowcą Grzegorzem Grzybem skromny nauczyciel z podbartoszyckiego Żydowa ma za sobą wyjątkowo równy sezon, w którym tylko raz nie znalazł się na podium – właśnie na Śląsku. Do Adama Biniędy skala sukcesu jeszcze – jak się okazuje – nie dociera.

Pomału nasze osiągnięcie i wspólny sukces coraz bardziej do mnie dociera. Grzesiek Grzyb może do tego podchodzić na spokojnie, bo to dla niego trzeci tytuł. Dla mnie to pierwszy tytuł mistrzowski. Na tym poziomie w Polsce jest to TOP i nic więcej nie ma (…)

– powiedział Radiu Olsztyn Adam Binięda

Przed kierowcami i pilotami ostatnia runda, którą będzie Rajd Wisły. Olbrzymią szansę na tytuł wicemistrzowski ma kolejny pilot z Warmii i Mazur – Daniel Siatkowski. Olsztynianin dyktujący trasę Łukaszowi Byśkiniewiczowi jest obecnie ze swoim kierowcą na drugim miejscu w klasyfikacji łącznej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: M.Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, Mistrz Polski, pilot rajdowy, Adam Binięda
Uczniowie poznają podstawy prawa. Ruszyła kolejna edycja programu

Warmińsko-mazurscy uczniowie ze szkół średnich poznają podstawowe zagadnienia z zakresu prawa. W szkołach w regionie ruszył program Wydziału Prawa i Administracji UWM, który nazywa się "propedeutyka...

Zamknij
RadioOlsztynTV