Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piłkarze Stomilu zawieszają treningi

Fot. Łukasz Węglewski

Coraz ciemniejsze chmury zbierają się nad pierwszoligowym klubem piłkarskim Stomil Olsztyn.

Wycofanie się spółki Libra Project ze sponsorowania zespołu oraz przedłużające się rozmowy z olsztyńskim ratuszem w sprawie pomocy finansowej, powodują, że Stomil może nawet nie przystąpić do rundy rewanżowej pierwszej ligi.

W poniedziałek 2 lutego piłkarze pierwszoligowca oznajmili zarządowi klubu, że będą trenować indywidualnie ponieważ, z powodu zaległości finansowych, nie mają pieniędzy na dojazdy na zajęcia. Mówi napastnik Stomilu Paweł Łukasik.

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

– Trzeba zrozumieć naszych zawodników – mówi koordynator do spraw bezpieczeństwa i organizacji w Stomilu Andrzej Królikowski.

00:00 / 00:00

– Sytuacja w klubie jest tragiczna. Robimy wszystko, żeby do rundy wiosennej przystąpić, ale czy tak się stanie? Skoro klub odwołał najbliższe sparingi, bo nie ma pieniędzy na dojazd, to jest wielkie prawdopodobieństwo, że na rundę wiosenną tych pieniędzy też nie będzie – podsumowuje kapitan Stomilu Olsztyn Janusz Bucholc.

00:00 / 00:00

Fot. Łukasz Węglewski

– Nadzieja umiera ostatnia, mimo że jest coraz mniejsza – dodaje koordynator do spraw bezpieczeństwa i organizacji w Stomilu Andrzej Królikowski.

00:00 / 00:00

W rundzie jesiennej Stomil Olsztyn spisywał się bardzo dobrze. Olsztynianie zajmują wysokie, 5 miejsce na zapleczu ekstraklasy. (pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, pieniądze, Stomil Olsztyn
Trwa pat w sprawie Stomilu

Mimo niemal dwugodzinnego spotkania, nadal nie ma pewności, czy I-ligowy Stomil Olsztyn będzie w stanie przystąpić do rundy rewanżowej rozgrywek. Działacze rozmawiali z władzami miasta, a...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV