Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwszy żołnierski egzamin mają za sobą. Teraz czas na przysięgę

Fot. 4W-MBOT

80 ochotników z Warmii i Mazur kończy dwutygodniowe szkolenie podstawowe żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Za sobą mają swój pierwszy żołnierski egzamin – pętlę taktyczną.

To m.in. podstawowe umiejętności obsługi broni, korzystania z mapy, pierwsza pomoc na polu walki czy też ochrona przed bronią masowego rażenia. Ma to przede wszystkim służyć ocenie przygotowania żołnierzy do dalszej służby. W sobotę wszyscy, którzy uczestniczyli w szkoleniu, złożą uroczystą przysięgę wojskową na terenie jednostki w Braniewie.

Potem rozpoczną trzyletni proces szkolenia w batalionach podległych 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ełku, Olsztynie, Giżycku, Morągu i Braniewie

– poinformowała oficer prasowy brygady st. kpr. Sabina Mazurek.

4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej jest jedną z czołowych brygad OT w kraju, co potwierdził nadany jej w ubiegłym roku Tytuł Przodującego Oddziału Wojska Polskiego. W jej szeregach służy około 3 i pół tysiąca żołnierzy.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. 4W-MBOT

Fot. 4W-MBOT

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

 

Więcej w żołnierze, szkolenie
Uroczysta promocja podoficerska w Elblągu

W Elblągu odbyła się promocja podoficerska 138 żołnierzy, którzy ukończyli bazowy kurs podoficerski. Realizowany był on w jednostkach 16 Dywizji Zmechanizowanej. Prymus kursu, st. szer. spec....

Zamknij
RadioOlsztynTV