Pierwsza wygrana Stomilu Olsztyn w tym sezonie! [ZDJĘCIA]

Stomil Olsztyn wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 w 5. kolejce Fortuna 1 ligi.

Stomil Olsztyn: 1. Vjačeslavs Kudrjavcevs – 44. Serafin Szota, 97. Wiktor Biedrzycki, 27. Damian Byrtek – 18. Janusz Bucholc, 8. Maciej Spychała, 6. Jonatan Straus, 22. Jakub Staszak, 24. Sam van Huffel, 12. Wojciech Łuczak – 19. Skender Loshi

Zagłębie Sosnowiec:13. Krystian Stępniowski – 16. Dawid Ryndak, 18. Lukáš Ďuriška, 26. Mateusz Grudziński, 94. Dawid Gojny – 14. Filip Karbowy, 6. João Oliveira, 10. Martim Maia, 8. Szymon Pawłowski, 30. Patryk Małecki – 7. Gonçalo Gregório

Gole: Straus – 64′

Żółte kartki: Biedrzycki – 39′, Spychała – 82′, Maia – 82′, Mosakowski – 85′, Bucholc – 89′

Sędzia: D. Sulikowski

——————————————————————————————————

Stomil już w 3 minucie stworzył zagrożenie pod bramką gości. Nowy nabytek biało-niebieskich Wojciech Łuczak znalazł się w polu karnym, jednak jego strzał zablokowali obrońcy rywali. Mimo wyrównanego przebiegu olsztynianie starali się grać kombinacyjnie, a po jednej z takich akcji Sam van Huffel z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. Zagłębie odpowiedziało groźną okazją w 34 minucie – prostopadłe podanie z głębi pola otrzymał Goncalo Gregorio, jednak w porę z bramki wyszedł Vjaceslavs Kudrjavcevs, zażegnując niebezpieczeństwo. Duma Warmii w końcówce miała jeszcze kilka okazji, jednak do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga połowa mogła znakomicie zacząć się dla gospodarzy. W 48 minucie aktywny van Huffel uderzył z linii pola karnego, ale jego strzał obronił Krystian Stepniowski. Co nie udało się van Huffelowi, udało się kwadrans później Jonathanowi Strausowi. Obrońca olsztynian najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobywając upragnionego, pierwszego gola dla Stomilu zarówno w meczu, jak i Fortuna 1. Lidze.

Oczywiście Zagłębie nie miało zamiaru składać broni, od razu zabierając się do odrabiania strat. Drużyna ze Śląska zdominowała kolejne minuty. Aktywnie prezentował się były reprezentant Polski Patryk Małecki, a jego dośrodkowania wielokrotnie przyprawiały kibiców Stomilu o szybsze bicie serca. W ostatnich minutach goście osiągali coraz większą przewagę. W doliczonym czasie Zagłębie praktycznie zamknęło Stomil we własnym polu karnym, ale podopieczni Krzysztofa Dębka nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego Kudrjavcevsa. Duma Warmii po bardzo nerwowej końcówce pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Stomil awansował na 12 miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi. Kolejny mecz olsztynianie rozegrają 30 września. Na wyjeździe zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz.

Autor/redakcja: A. Dybcio

Więcej w Stomil Olsztyn
Stomil czeka na przełamanie i pierwsze zwycięstwo. Relacje dziś na antenie Radia Olsztyn

Z nowym prezesem i jednym nowym zawodnikiem olsztyński Stomil przystąpi dziś do kolejnej pierwszoligowej batalii. Biało-niebiescy podejmą o 19.45 na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec. Rywal zgromadził...