Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Pieniądze z KPO są nam potrzebne” Posłuchaj Porannych Pytań

W Porannych Pytaniach o sytuacji ekonomicznej, pieniądzach z Krajowego Planu Odbudowy i atmosferze towarzyszącej wizytom polityków różnych opcji. Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli: posłanka PO Anna Wojciechowska i Anna Wojciechowskaz PiS.

„Dobrze, że ktoś się tym zajmuje” – tak o rozmowach ministra ds. Unii Europejskiej Szymona Szynkowskiego vel Sęka w Brukseli na temat uruchomienia polskiego KPO mówiła posłanka Platformy Anna Wojciechowska. Parlamentarzystka podkreśliła, że Polska jest w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Pieniądze z KPO są nam niesamowicie potrzebne. Mam nadzieję, że będą to rozmowy merytoryczne i pan Sęk przedstawi je w Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że będziemy spełniali warunki których nie dopełniamy, żeby otrzymać te pieniądze.

Zdaniem posła PiS Jerzego Małeckiego zawsze trzeba rozmawiać.

Rozmów prowadzonych przez polski rząd z Komisją Europejską jest cały czas dużo. To nie jest tak, że nikt się tym nie interesuje. Wszyscy się tym interesujemy, bo to są pieniądze, które są potrzebne Polsce. To bodaj 52 różne, bardzo ważne projekty, między innymi takie, które pomogą zmniejszyć zużycie energii.

Tymczasem przed wyjazdem do Brukseli minister Szynkowski vel Sęk napisał na swoim Facebooku

Informacje medialne, które mówią o tym, że udaję się do Brukseli  jakimiś ustępstwami wobec Komisji Europejskiej są w pełni nieprawdziwe. Traktuję je w ten sposób, że ktoś, kto daje takie informacje mediom, chce osłabić naszą pozycję negocjacyjną, wysyłając tego typu sygnały.

Parlamentarzyści komentowali też zachowanie sympatyków różnych partii politycznych.

Kiedy Donald Tusk odwiedzał Ełk było bardzo spokojnie, bardzo miło i przyjemnie – przyznała w Radiu Olsztyn posłanka PO Anna Wojciechowska. Odniosła się w ten sposób do incydentu w Ostródzie podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego. Wówczas grupa osób zgromadzona przed ostródzkim zamkiem obrzucała wulgaryzmami osoby uczestniczące w spotkaniu z prezesem PiS.

Jestem przeciwna takim zachowaniom. Uważam, że każdy lider partyjny ma prawo przyjechać. Wszyscy mają swoich wyborców i mają prawo spotkać się z nimi, powiedzieć co się dzieje, tym bardziej, że pan Jarosław Kaczyński nie pełni żadnej funkcji rządowej.

Zachowania przeciwników politycznych potępił poseł PiS Jerzy Małecki. Parlamentarzysta przypomniał, że w Ostródzie doszło do fizycznej napaści na wójta gminy Ostróda.

Przyjeżdża prezes partii rządzącej i grupa osób zwiezionych autobusami z Gdańska. Znaleziono i zidentyfikowano osobę, która zaatakowała wójta Ostródy. To mieszkaniec Lubawy, czyli sąsiedniego miasta. Mam nadzieję, że poniesie odpowiedzialność. Sam wójt mówi, że od 10 mat jest wójtem, w samorządzie jest 32 lata i takiego chamstwa to nigdy jeszcze nie widział.

W czasie minionego weekendu, prezes PiS Jarosława Kaczyński spotykał się w Ełku, Olsztynie i Ostródzie z działaczami i zwolennikami Prawa i Sprawiedliwości

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, finanse, posłowie, Unia Europejska, parlamentarzyści, Anna Wojciechowska
Członkowie sejmowej komisji na granicy z Rosją. „Lepiej stawiać zaporę, niż potem być zaskoczonym”

Działania rządu związane z budową tymczasowej zapory na granicy z Rosją to działania prewencyjne, Polki i Polacy mogą się czuć bezpieczni - podkreślali członkowie Sejmowej Komisji...

Zamknij
RadioOlsztynTV