DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Pewna wygrana Stomilu z Hutnikiem!

Piłkarze Stomilu Olsztyn po bardzo dobrym meczu wygrali z Hutnikiem Kraków 3:0. Duma Warmii jest coraz bliżej wyjścia ze strefy spadkowej II ligi.

Stomil wyszedł na prowadzenie w 8. minucie. Bartosz Florek podał idealnie w pole karne do Filipa Laskowskiego, który celnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Olsztyński zespół podwyższył wynik w 41. minucie po bramce Karola Żwira. Tym samym gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 2:0.

Podopieczni Grzegorza Lecha przez całą drugą połowę kontrolowali przebieg meczu, a w ostatnich dziesięciu minutach ponownie zaatakowali. W 83. minucie wynik meczu ustalił Florek, który wykorzystał podanie od Kurbiela.

Była to pierwsza wygrana Stomilu w rundzie wiosennej. Olsztynianie zajmują aktualnie 16. miejsce w II-ligowej tabeli i do dającej utrzymanie 14. lokaty tracą już tylko 2 punkty.

Kolejne spotkanie Stomil zagra na wyjeździe w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zaplanowano na sobotę (6 kwietnia) o godz. 18.

Stomil Olsztyn – Hutnik Kraków 3:0 (2:0)
1:0 – Filip Laskowski (8′), 2:0 – Karol Żwir (41′), 3:0 – Bartosz Florek (83′)
Stomil Olsztyn: Miłosz Garstkiewicz – Michał Karlikowski, Filip Szabaciuk, Hubert Sadowski, Lukáš Kubáň, Karol Żwir – Hubert Krawczun, Filip Laskowski, Michal Bezpalec, Daniel Pietraszkiewicz – Bartosz Florek.

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w piłka nożna
Znamy pary ćwierćfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski

W siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych Wojewódzkiego Pucharu Polski. Znamy również drabinkę pucharową. Wiadomo zatem, że w półfinale zagra zwycięzca meczu...