Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parafia w Olsztynie i sanktuarium w Stoczku Warmińskim otrzymają relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego

Parafia bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie i sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim to miejsca, w których umieszczone zostaną relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Ich wprowadzenie do olsztyńskiej parafii odbędzie się we wtorek. Do sanktuarium w Stoczku – 12  października.

Rzecznik archidiecezji warmińskiej ks. Marcin Sawicki poinformował, że wprowadzenie relikwii bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do kościoła w parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie odbędzie się we wtorek. Liturgię poprowadzi metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Wydarzenie poprzedzone zostanie triduum modlitewnym od 26 do 28 września pod przewodnictwem ks. kan. Sławomira Ropiaka.

Relikwiarz z kroplą krwi umieszczony zostanie tymczasowo w bocznej części kościoła, gdzie w przyszłości powstanie kaplica poświęcona błogosławionemu Stefanowi Wyszyńskiemu. Relikwie z krwi zostały przekazane archidiecezji warmińskiej przez kurię archidiecezji warszawskiej. Mają certyfikat potwierdzający autentyczność. Krew została ofiarowana przez lekarza, który się opiekował kardynałem w ostatnim stadium jego choroby.

Relikwie I stopnia to pozostałości ciała błogosławionego, np. krew, kości czy włosy – wyjaśnił ks. Sawicki. Relikwie kardynała trafią też do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Warmińskim, gdzie prymas Wyszyński był internowany w latach 1953-1954. Tam wprowadzenie relikwii nastąpi 12 października.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, relikwie
Czy niedługo będziemy mieli świętą z naszego regionu? Kończy się proces beatyfikacyjny Magdaleny Mortęskiej

W Chełmnie zakończony zostanie proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym siostry Magdaleny Mortęskiej. W samo południe w parafii pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Franciszkańskiej 8 zostanie odprawiona...

Zamknij
RadioOlsztynTV