Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otwarto bazę rodzin Szlachetnej Paczki. Jakie są ich potrzeby?

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Po raz 22. odbywa się Szlachetna Paczka. To ogólnopolska inicjatywa pomocy rodzinom w potrzebie. 

Koordynacją akcji w Elblągu zajmuje się Katarzyna Kamińska-Kozioł.

Obecnie w Elblągu jest 55 rodzin w bazie, ale jeszcze otrzymaliśmy nowe zgłoszenia. Do tej pory wybranych rodzin przez darczyńców mamy około 20. Czekamy na kolejne osoby, które pochylą się nad potrzebującymi rodzinami i ich historiami. Każda z nich jest wyjątkowa, tak jak ich historie, ale powtarzającą się w tym roku potrzebą jest żywność.

00:00 / 00:00

W Braniewie koordynatorem była Katarzyna Pawlicka.

Na 9 rodzin opisanych, mamy na razie jednego darczyńcę. Brakuje nam ośmiu, a wiemy już teraz, że będą kolejne. Dołączyć można w każdej chwili. Co roku w naszym rejonie podstawową potrzebą był opał. W tym roku jest on niestety tak drogi, że nie wpisywaliśmy go nawet w listę potrzeb. Ludzie starają się wykorzystać dofinansowania, które otrzymali i ten opał zakupić we własnym zakresie. Najważniejszymi tegorocznymi potrzebami są jednak jedzenie, ciepła pościel oraz chemia – zarówno gospodarcza, jak i kosmetyczna.

00:00 / 00:00
Oprócz podstawowych potrzeb – jedna z braniewskich rodzin czeka między innymi na nową pralkę.

Celem Szlachetnej Paczki jest dostarczenie prezentów potrzebującym rodzinom przed świętami Bożego Narodzenia. Stąd apel organizatorów i koordynatorów akcji, aby osoby chcące pomóc potrzebującym jak najszybciej zgłosiły swoją wolę. W drugi weekend grudnia – „weekend cudów” – dary zostaną rozwiezione do rodzin.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

Szlachetna Paczka. Pomocy potrzebuje ponad 400 rodzin z regionu

Więcej w Elbląg, pomoc, Braniewo, szlachetna paczka
Bliższe Spotkania – 14.11.2022

O cukrzycy oraz Szlachetnej Paczce rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Pandemia koronawirusa i wojna w Ukrainie wpłynęły niekorzystnie na gospodarkę światową,...

Zamknij
RadioOlsztynTV