Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Osiem lat temu otwarto jedyny port lotniczy w województwie

Fot. P. Getka

Dziś jest 8. rocznica otwarcia Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach koło Szczytna. Uroczystość odbyła się 20 stycznia 2016 roku.

Pierwszy rejsowy samolot – do Berlina – wystartował z warmińsko-mazurskiego lotniska następnego dnia. Od tego czasu z portu skorzystało niemal 795 tysięcy pasażerów. Jednym z głównych celów lotniska Olsztyn-Mazury jest zmniejszenie wykluczenia komunikacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego. Oprócz obsługi ruchu pasażerskiego realizowane są także loty prywatne, szkoleniowe, biznesowe, medyczne i wojskowe. Tylko w zeszłym roku odprawiono w Szymanach ponad 309 ton towarów spożywczych pochodzących m.in. z Warmii i Mazur, które trafiły do konsumentów m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury można polecieć m.in. do Londynu, Dortmundu i Krakowa. Trwają rozmowy z przewoźnikami lotniczymi i touroperatorami dotyczące uruchomienia nowych połączeń w najbliższych miesiącach.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

Więcej w lotnisko, Szymany
Port Olsztyn-Mazury podsumował miniony rok. „Ludzie wracają do latania”

Z lotniska w Szymanach skorzystało ponad 142 tysiące pasażerów. To o jedną czwartą więcej, niż w 2022. To jednak ciągle mniej, niż w ostatnim przed pandemią...

Zamknij
RadioOlsztynTV