Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyński instytut PAN wśród najlepszych w kraju. Konkurencja była duża

Polska Akademia Nauk w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Olsztyński Instytut Rozrodu Zwierząt i Badania Żywności PAN znalazł się w czołówce najlepszych ośrodków badawczych w kraju. Uzyskał najwyższą kategorię (A+) w dyscyplinie technologia żywności i żywienia oraz bardzo dobrą (A) w kategorii zootechnika i rybactwo.

Osiągnięciami, które przyczyniły się do tak wysokiej oceny, w rozmowie z Radiem Olsztyn, pochwalił się dyrektor Instytutu prof. Mariusz Piskuła.

Dużym osiągnięciem jest wprowadzenie na rynek międzynarodowy suplementu obniżającego glikemię poposiłkową. Zasięg dystrybucji miał charakter globalny. Kolejnym, jest opracowanie patentów produktów piekarniczych o działaniu profilaktycznym.

00:00 / 00:00

Profesor Mariusz Piskuła. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oceniono ponad tysiąc jednostek w całej Polsce. Olsztyński Instytut Polskiej Akademii Nauk jest w gronie 6 procent najlepszych ośrodków. To od tej oceny zależy przyszłe finansowanie, kształcenie doktorantów w szkołach doktorskich i możliwość nadawania stopni naukowych.

Ocenie zostały poddane też jednostki naukowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zupełnie nową możliwość nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego zyska Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wydziału Humanistycznego.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN. Fot. Ł.Węglewski

Autor: M. Kempiński / M. Lewiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żywienie, żywność, Olsztyn, Polska Akademia Nauk, PAN, ranking, rybactwo, technologia zywnosci, Mariusz Piskuła, ocena, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Instytut Rozrodu Zwierząt i Badania Żywności, ośrodek badawczy
Centaurus, czyli mieszkania widmo. Właściciele czują się oszukani

Miały być marzeniem, a stały się koszmarem. Ponad 150 osób kupiło mieszkania widma w Olsztynie. Twierdzą, że zostali oszukani przez spółkę odpowiedzialną za budowę Centaurusa w...

Zamknij
RadioOlsztynTV