Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Olsztyńska scena muzyczna: zespoły i soliści”. Już jest książka dziennikarki Radia Olsztyn Moniki Szczygło

Właśnie ukazała się książka pt. „Olsztyńska scena muzyczna: zespoły i soliści” autorstwa znanej z Radia Olsztyn dziennikarki Moniki Szczygło.

Jest to zbiór 37 premierowych wywiadów z artystami olsztyńskiej sceny – z zespołami i solistami, których znamy z koncertów plenerowych lub klubowych, słyszymy ich w radiu.

Chciałam pokazać ludzi, którzy tutaj zaczynali, urodzili się w Olsztynie czy okolicach i pokazać ich wielką miłość, fascynację, dlaczego muzyka ich tak w życiu prowadzi, dlaczego znaleźli się w tym, a nie innym miejscu. Zaczynali swoją przygodę w Olsztynie i trwają do dziś. Jest wiele zespołów, które się rozwiązały w między czasie, a są to artyści, którzy do dziś funkcjonują z powodzeniem. Taki był przede wszystkim mój cel

– wyjaśniała autorka książki.

00:00 / 00:00

W książce są rozmowy m.in. z zespołami: „Big Day”, „Czerwony Tulipan”, „Harlem”czy „Łydka Grubasa” oraz z Anią Brodą, Cezarym Makiewiczem, Norbim i wieloma innymi wykonawcami.

Autorka – Monika Szczygło – specjalizuje się w tematach związanych z kulturą, przygotowuje także w Radiu Olsztyn programy z udziałem dzieci i młodzieży. Od wielu lat bacznie obserwuje i słucha artystów z regionu. Spotkanie z autorką odbędzie się 8 grudnia w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Autor: M. Sadowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, książka, Monika Szczygło
Monika Szczygło i Łukasz Adamski laureatami nagrody im. M. Okęckiej-Bromkowej

Monika Szczygło i Łukasz Adamski to zwycięski duet, który w tym roku otrzymał nagrodę im. Maryny Okęckiej-Bromkowej. Dziennikarze prowadzą wspólnie na antenie Radia Olsztyn Magazyn Filmowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV