Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianin w sztabie reprezentacji Albanii

Piotr Świniarski jest statystykiem Indykpolu AZS

Piotr Świniarski statystykiem kobiecej reprezentacji Albanii. Piotr, który na co dzień pracuje jako dziennikarz Radia Olsztyn i statystyk olsztyńskiego Indykpolu AZS, podpisał kontrakt z kobiecą reprezentacją Albanii, która weźmie udział w Lidze Europejskiej.

Zawody z udziałem drużyn narodowych Polski, Białorusi, Słowacji i Albanii rozegrane zostaną w dniach 3-5 czerwca w Twardogórze koło Wrocławia. Piotr Świniarski cieszy się z nowego wyzwania i ma nadzieję, że oprócz fajnej siatkarskiej przygody poszerzy swoją wiedzę i zdobędzie nowe doświadczenia.

Piotr będzie statystykiem kobiecej reprezentacji Albanii

Jak mówi, kobieca siatkówka w porównaniu z męską różni się diametralnie. Jest atrakcyjniejsza pod względem wizualnym (śmiech), ale też mniej dynamiczna. Po raz pierwszy Piotr Świniarski będzie pracował z kobietami-siatkarkami, ale – jak podkreśla – wszystkiego w życiu trzeba spróbować.

– Jeśli praca z żeńskim zespołem spodoba mi się nie wykluczam współpracy z drużyną występującą w Orlen Lidze w przyszłości – dodaje dziennikarz Radia Olsztyn i statystyk olsztyńskiego Indykpolu AZS.

Piotr Świniarski przed wyjazdem na mecz

 

– Domyślam się, że praca z reprezentacją Albanii wywołuje szeroki uśmiech, ale wierzę, że po wygraniu meczu w Lidze Europejskiej będziemy mogli pośmiać się w szerszym gronie i z pewnością będzie co świętować – podsumowuje uśmiechnięty Piotr Świniarski.

Reprezentacja Albanii zajmuje osiemdziesiąte trzecie miejsce w rankingu Światowej Federacji Siatkówki FIVB.

Piotr będzie gościem audycji pt. „Sobota ze sportem” w Radiu Olszyn. Rozmowa na naszej antenie 28 maja po godzinie 14.

 

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Piotr Świniarski, statystyk
AZS ma nowego zawodnika

Indykpol AZS Olsztyn ma kolejnego nowego zawodnika. Akademików zasilił libero bydgoskiej Łuczniczki - Michał Żurek. 28-latek występował już w drużynie olsztyńskich siatkarzy w latach 2012-2014. Potem...

Zamknij
RadioOlsztynTV