Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianie oddali cześć niezłomnym żołnierzom. Przebiegli dystans 1963 metrów

Bieg Tropem Wilczym w Olsztynie odbył się w Lesie Miejskim (3 marca 2019 r.). Fot. Andrzej Piedziewicz

W Olsztynie o 12.00 rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Składamy hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia – mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę niepodległości. Harcerki i harcerze ZHR włączają się w organizację lokalnych obchodów w całej Polsce. W Olsztynie po raz piąty mieliśmy szansę uczcić bohaterów, włączając się w ogólnopolski 8. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Organizatorem olsztyńskiego biegu jest Obwód Warmińsko-Mazurski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej – mówi Małgorzata Siergiej, przewodnicząca Zarządu Obwodu.

00:00 / 00:00

Trasa Olsztyńskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych prowadziła drogami Lasu Miejskiego. W tym roku do wyboru były dwa dystanse: 5 kilometrów oraz 1963 metrów. Ten ostatni dystans wskazuje rok, w którym zabity został ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek” .

Bieg rozpoczął się na dawnym Stadionie Leśnym w Olsztynie.

 

Autor: A. Minkiewicz-Zaremba
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze wyklęci
W regionie trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zobacz program

Na Warmii i Mazurach jak co roku upamiętniani są żołnierze antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Dziś obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Węgorzewo W Węgorzewie zaplanowano...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV