DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Olimpia wraca z Pruszkowa z jednym punktem

Olimpia Elbląg zremisowała wyjazdowe spotkanie ze Zniczem Pruszków 1:1. Gola na wagę jednego punktu dla elblążan zdobył Kamil Wenger.

Olimpia przystąpiła do meczu podbudowana dwiema kolejnym wygranymi w lidze: 1:0 z Garbarnią Kraków oraz 3:2 z Wisłą Puławy. W nieco innych nastrojach byli goście, którzy nie wygrali meczu od trzech ligowych kolejek. Nic więc dziwnego, że gospodarze bardzo liczyli i na przełamanie w meczu elblążanami.

Ostatni mecz na stadionie w Pruszkowie elblążanie rozegrali 15 listopada 2020 roku. Ten pojedynek zakończył się podziałem punktów (1:1), a gola na wagę remisu zdobył z rzutu karnego Janusz Surdykowski.

W dzisiejszym meczu Olimpia również podzieliła się punktami. W pierwszej połowie kibice zobaczyli jedną bramkę. Na listę strzelców w 40. minucie wpisał się obrońca gospodarzy Łukasz Kosakiewicz. Po zmianie stron elblążanie wyrównali stan rywalizacji, a gola na wagę jednego punktu zdobył z rzutu karnego w 79. minucie Kamil Wenger.

Kolejny mecz Olimpia Elbląg rozegra na własnym boisku 23 października z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Redakcja: Ł. Sadlak/A. Niebojewska

Więcej w Olimpia Elbląg
Udana sobota drugoligowców z Warmii i Mazur

Z zadowoleniem dzisiejsze mecze ligowe wspominać będą drugoligowe drużyny z Warmii i Mazur. Zarówno Olimpia Elbląg, jak i Sokół Ostróda wygrały swoje spotkania z drużynami z...