DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Udana sobota drugoligowców z Warmii i Mazur

Z zadowoleniem dzisiejsze mecze ligowe wspominać będą drugoligowe drużyny z Warmii i Mazur. Zarówno Olimpia Elbląg, jak i Sokół Ostróda wygrały swoje spotkania z drużynami z Krakowa.

Pierwsze zwycięstwo Sokoła

Dwanaście kolejek musieli czekać kibice Sokoła Ostróda na pierwsze zwycięstwo swojej drużyny w tegorocznych rozgrywkach eWinner II ligi. Piłkarze z Ostródy przełamali się w pojedynku z Hutnikiem Kraków, który pokonali na własnym boisku 2:1.

Do przerwy po bramkach K. Świątka (15 minuta) i S. Rugowskiego (43 minuta ) było 1:1. Bramkę na wagę 3 punktów w 54 minucie zdobył ponownie S. Rugowski.

Wygrana nie zmieniła sytuacji ostródzian w ligowej tabeli, którzy z dorobkiem 4 punków zajmują ostatnie miejsce.

Olimpia nie zwalnia tempa

W innych nastrojach do meczu z Garbarnią Kraków podeszli piłkarze Olimpii Elbląg. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka, którzy są w czołówce tabeli, pokonali Garbarnię Kraków 1:0.

Zwycięstwo dał elblążanom w 51 minucie. P. Kurbiel. Dzięki wygranej Olimpia z 21. punktami na koncie zajmuje czwarte miejsce.

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Sadlak
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy