Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olimpia Elbląg chce walczyć o pierwszą ligę

www.olimpia.elblag.com.pl

Zespół Adama Borosa po 19. kolejkach rozegranych jesienią zajmuje 5. miejsce w tabeli. Ma tylko 2 punkty straty do 4. lokaty, która gwarantuje grę w barażach i 4 punkty straty do 3. miejsca premiowanego bezpośrednim awansem.

Żółto-biało-niebiescy przed rokiem o tej samej porze jako beniaminek plasowali się na 7. pozycji. Wówczas nikt głośno nie wymawiał hasła „pierwsza liga”, wręcz przeciwnie władze klubu mówiły tylko i wyłącznie o walce o utrzymanie. Teraz apetyty zdecydowanie wzrosły szczególnie po dobrej końcówce jesieni.

Prezes Paweł Guminiak, wierzy, że zespół pod względem sportowym stać na awans do pierwszej ligi.

Pod względem sportowym Olimpię Elbląg stać na awans. W przerwie zimowej priorytetem dla Adama Borosa będzie zakontraktowanie napastnika, który zagwarantuje sporą ilość bramek. Rewolucji kadrowej nie będzie, sztab szkoleniowy stawia na stabilizację.

Pod względem finansowym i organizacyjnym sprawa wygląda już nieco gorzej. Na ukończeniu jest rozbudowa i modernizacja budynku klubowego, który będzie spełniał wymogi I-ligowe. Brakuje jednak jeszcze oświetlenia stadionu. Odbyły się dwa przetargi, ale nie wyłoniono wykonawcy, bo oferty zdecydowanie przewyższały możliwości finansowe miasta. Wkrótce miasto ogłosi trzeci przetarg.

Sytuacja finansowa klubu jest stabilna, ale jeśli Olimpia chce grać na zapleczu ekstraklasy to z pewnością będzie musiała znacznie zwiększyć budżet. Więc wiosną piłkarze będą walczyć o ligowe punkty, a poza boiskiem prezes i szef rady sponsorów będą szukać dodatkowego wsparcia by spełnić marzenie o awansie do pierwszej ligi.

 

Autor: J. Żukowski
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Olimpia Elbląg, pierwsza liga
„Polska pokona Kolumbię, Senegal i Japonię”. Były piłkarz Stomilu Yasuhiro Kato ocenia naszą grupę na Mundialu

Japonia ma małe szanse na wyjście z grupy podczas mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji - uważa Yasuhiro Kato, rodowity Japończyk i były piłkarz Stomilu...

Zamknij
RadioOlsztynTV