Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Polska pokona Kolumbię, Senegal i Japonię”. Były piłkarz Stomilu Yasuhiro Kato ocenia naszą grupę na Mundialu

Yasuhiro Kato przez 2 lata był piłkarzem Stomilu Olsztyn. Fot. K. Kaszubski

Japonia ma małe szanse na wyjście z grupy podczas mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji – uważa Yasuhiro Kato, rodowity Japończyk i były piłkarz Stomilu Olsztyn.

Po losowaniu grup mistrzostw świata – pierwszy zawodnik z Kraju Kwitnącej Wiśni, który grał w Dumie Warmii – stał się w Japonii osobą rozchwytywaną przez media.

Yasuhiro Kato uważa, że to Polska wygra. Na drugim miejscu będzie Kolumbia a za nią Senegal. W rozmowie z Radiem Olsztyn Kato podkreślił, że kibice w Japonii nie są zadowoleni z gry reprezentacji. W rankingu FIFA Japonia jest dopiero na 55 miejscu, a Polska na 7.

Były piłkarz Stomilu ocenia, że Kolumbia ma dużo większy potencjał od Japończyków i podkreśla, że w czasie ostatniego pucharu świata Japonia przegrała z Kolumbią aż 1:4. Yasuhiro Kato dodał, że kibice Japonii po ostatnich porażkach z Brazylią i Belgią są zaniepokojeni grą swojej drużyny i uważają, że trenerzy powinni zmienić taktykę.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Yasuhiro Kato

00:00 / 00:00

Autor: K.Kaszubski
Redakcja: BSChromy, M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, piłka nożna, Polska, mundial, Rosja, Stomil Olsztyn, Mistrzostwa Świata, Japonia, Kolumbia, grupa, Jasuhiro Kato
XII Olsztyński Festiwal Sztuk Walki za nami. Emocji nie brakowało

Już po raz dwunasty olsztyńska hala Urania wypełniła się przedstawicielami najpopularniejszych sztuk walki. Coroczny Festiwal Sztuk Walki był tym razem połączony z międzynarodowym turniejem w taekwondo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV