Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Około 150 dzieci z powiatu elbląskiego nie zostało zaszczepionych przeciwko odrze

Fot. fotolia.pl

Jak informuje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu, około 150 dzieci z powiatu elbląskiego nie przyjęło szczepionek przeciwko odrze. Jest to groźna sytuacja dla osób szczególnie narażonych na zachorowanie i możliwe powikłania.

Ogniska odry zlokalizowano już w województwach warmińsko – mazurskim i pomorskim. Niedawno dwudziestokilkulatek  trafił na oddział zakaźny Szpitala Miejskiego w Elblągu.

Przed zachorowaniem na odrę zabezpiecza szczepienie. To nie jest straszenie groźną chorobą, bo wciąż nie ma zagrożenia epidemiologicznego. Ale rośnie nam grupa małych dzieci, które nie są chronione – tłumaczy dyrektor elbląskiej stacji sanitarnej Marek Jarosz. O szczepieniu zawsze decyduje lekarz. Obowiązkowi podlegają dzieci, które ukończyły 2 lata.

Wszelkie informacje na temat odry można znaleźć na stronie internetowej Głównej Inspekcji Sanitarnej, a także w oddziałach terenowych są specjaliści, którzy pokierują osobami zainteresowanymi kwestią szczepień, także przeciwko innym chorobom.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci, szczepienie, szczepionka
Sekretarz stanu USA odwiedzi dziś Batalionową Grupę Bojową NATO w Bemowie Piskim

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwiedzi dziś żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO w Bemowie Piskim. Według zapowiedzi MON będzie mu towarzyszył szef MSZ i jeden z...

Zamknij
RadioOlsztynTV