Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dziś ogłoszenie wyroku w procesie oficerów wojska. Są oskarżeni o znieważenie i pobicie policjantów i strażnika miejskiego


Dziś  Sąd Okręgowy w Olsztynie ma wydać wyrok w procesie trzech oficerów Wojska Polskiego. Są oskarżeni o znieważenie, stosowanie gróźb i przemocy wobec policjantów i strażnika miejskiego z Giżycka.

Dodatkowo jeden żołnierz został oskarżony o pobicie pracownika hotelu. Oficerowie od początku nie przyznają się do winy.

We wrześniu 2016 roku ubrani po cywilnemu żołnierze bawili się w giżyckim hotelu. Ponieważ byli pijani i nieodpowiednio się zachowywali, obsługa wezwała policję. W czasie interwencji policjanci zostali zaatakowani przez wojskowych.

W marcu tego roku sąd zdecydował, że skazani Piotr B., Robert J. i Arkadiusz K. muszą zapłacić grzywnę oraz zadośćuczynienie dwóm policjantkom, policjantowi i strażnikowi miejskiemu, których znieważyli i wobec których stosowali przemoc i groźby. Arkadiusz K. został uznany również za winnego pobicia pracownika hotelu.

Apelację od wyroku złożyli obrońcy oskarżonych, którzy uważają, że sąd pierwszej instancji nie wziął pod uwagę m.in. zeznań niektórych świadków.

Zaraz po incydencie trzej oficerowie przestali być żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej, choć Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zapowiadało usunięcie ich ze służby.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wojsko, Giżycko, pobicie, proces, żołnierz, oficer
Wojskowy z Węgorzewa uratował łotewskiego żołnierza. Polak jest dowódcą grupy ewakuacji medycznej

Wchodzący w skład V zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie żołnierz pułku artylerii Tomasz Słakajć, podczas treningu biegowego, pomógł koledze, który stracił przytomność. Profesjonalne i skuteczne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV