Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ofiary przemocy nie pozostaną bez pomocy. W Ełku wiceminister sprawiedliwości mówił też o wsparciu byłych więźniów

Fot. Adobe Stock

Pomoc ofiarom przemocy była tematem rozmowy wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia z przedstawicielami Caritas Diecezji Ełckiej.

Wiceminister Woś odwiedził Dom Samotnej Matki prowadzony przez ełcką Caritas. Placówka powstała w 2013 roku. Dysponuje 30 łóżkami dla matek z dziećmi i kobiet w ciąży, które są w trudnej sytuacji. Jest to miejsce tymczasowego pobytu  kobiet ułatwiające powrót do samodzielności i   uregulowania  statusu prawnego.

Właśnie o tym rozmawiali przedstawiciele Caritasu z wiceministrem. Rząd pracuje nad rozwiązaniami, które byłyby pomocne dla osób doświadczających przemocy.

Michał Woś mówił także o możliwość pomocy więźniom, którzy opuścili zakład karny. Byli więźniowie największe problemy mają ze znalezieniem pracy.

Kilka takich osób przebywa w schronisku dla bezdomnych w Ełku prowadzonym przez ełcką Caritas – podkreślał dyrektor placówki ks. Dariusz Kruczyński.

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, przemoc, rodzina, Dom Samotnej Matki, caritas diecezji Ełckiej
Zmiany w ełckich samorządach. Ugrupowanie prezydenta straciło kilku radnych

Zmiany w układzie sił w obu ełckich samorządach. Część radnych Dobra Wspólnego utworzyła klub Polska 2050 Szymona Hołowni. Dobro Wspólne to lokalne ugrupowanie rządzącego w Ełku...

Zamknij
RadioOlsztynTV