Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ofiarą oszustów padają nie tylko seniorzy. 34-latka straciła 130 tysięcy złotych

34-letnia mieszkanka powiatu piskiego straciła 130 tys. zł, po tym jak zgodziła się zainstalować na swoim komputerze oprogramowanie AnyDesk.

Na jednym z portali społecznościowych kobieta znalazła ogłoszenie dotyczące inwestycji w kryptowaluty. Zalogowała się na podaną stronę i, jak relacjonuje nadkom. Anna Szypczyńska z policji w Piszu, po pewnym czasie odezwał się do niej fałszywy konsultant.

Był to mężczyzna, który mówił ze wschodnim akcentem. Jego zadaniem było doradzanie inwestorowi, w którym momencie ma kupować i sprzedawać kryptowaluty, by na tym zarobić. Jako osobisty doradca polecił kobiecie zainstalowanie oprogramowania AnyDesk. Było ono niezbędne do tego, by konsultant miał zdalny dostęp do jej komputera i widział dokonywane przez pokrzywdzoną przelewy za pośrednictwem bankowości internetowej. Ostatecznie 34-latka inwestując w kryptowaluty straciła niebagatelną sumę 130 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Policjanci przestrzegają, że jeżeli ktoś prosi o zainstalowanie oprogramowania AnyDesk możemy być pewni, że jest to oszustwo.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo
Uwaga! Nowa metoda oszustów. Kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Policja w Działdowie otrzymała zgłoszenie o wyłudzeniu pieniędzy metodą "na zakup węgla". Mieszkanka miasta straciła w ten sposób 4 tys. zł. Policja poinformowała, że mieszkanka Działdowa...

Zamknij
RadioOlsztynTV