Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Oferty zatrudnienia i konsultacje. W Braniewie odbyły się Targi Pracy i Edukacji

Fot. J. Sulecki

Oferty pracy oraz konsultacje z ekspertami czekały na wszystkich chętnych w Zespole Szkół Zawodowych w Braniewie. Wszystko z okazji odbywających się na terenie szkoły Targów Pracy i Edukacji.

Jak podkreśla starosta braniewski Karol Motyka, adresatem imprezy są przede wszystkim uczniowie.

Te targi są skierowane w głównej mierze do uczniów szkół podstawowych i zawodowych, którzy chcą albo rozpocząć swoje kształcenie w konkretnym kierunku zawodowym albo podnieść swoje kwalifikacje.

00:00 / 00:00

Zdaniem zastępcy warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Pawła Kowszyńskiego z oferty targów skorzystali m.in. przyszłoroczni maturzyści.

Mamy uczniów ze szkół podstawowych z samego Braniewa, ale również z powiatu braniewskiego. Obecni są również uczniowie szkół średnich i technicznych, którzy w przyszłym roku kalendarzowym będą kończyli szkoły i zaczną poszukiwać pracę.

00:00 / 00:00

Zdaniem Joanny Sokół – dyrektor ZSZ w Braniewie – celem spotkania było ułatwienie zaplanowania zawodowej przyszłości uczniów.

Naszym celem jako szkoły jest oczywiście nauczanie, ale również przygotowanie uczniów do tego, żeby odnaleźli się w rzeczywistych warunkach pracy i zawodowym środowisku po ukończeniu szkoły.

00:00 / 00:00

Zapytaliśmy jednego z  odwiedzających targi o powody pojawienia się w Braniewie oraz plany na przyszłość.

Jestem bezrobotny i szukam pracy. Jestem ciekaw przygotowanych ofert. (…) Skierowałem swoją uwagę na służbę w braniewskim areszcie śledczym, ponieważ jest to w mojej ocenie lepsze niż wojsko.

00:00 / 00:00

W targach wzięli udział m.in. pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, praca, targi pracy, poszukiwanie pracy
Praca uchodźców z Ukrainy pod kontrolą inspektorów

Inspektorzy pracy skontrolowali legalność zatrudnienia uchodźców z Ukrainy na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Zasady ich pracy znacznie uproszczono. W ciągu 2 tygodni pracodawcy powinni o tym powiadomić....

Zamknij
RadioOlsztynTV