Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Oddział onkologii dziecięcej otrzymał niezbędny sprzęt. To prezent od Fundacji Spełnionych Marzeń

Sprzęt dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Szpital Dziecięcego w Olsztynie, fot. Szpital

Kardiomonitor, wagi, pompy do podawania chemioterapii i sterowane elektronicznie łóżka – to dary Fundacji Spełnionych Marzeń dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Szpital Dziecięcego w Olsztynie.

Dyrektor szpitala Krystyna Piskorz Ogórek podkreślała, że służy do powszedniego użytku i na co dzień pomaga małym pacjentom. Stary natomiast przez ciągłą eksploatację już zdążył się zużyć. Tomasz Osuch prezes Fundacji Spełnionych Marzeń dodał, że dary warte są ponad 100 tysięcy złotych, podobne trafią do innych placówek nad którymi czuwa fundacja – w Lublinie i Kielcach.

Okazją do przekazania sprzętu były 15 urodziny fundacji. Uroczystość zbiegła się z obchodami Światowego Dnia Onkologii. Niestety, liczba zachorowań na nowotwory wśród dzieci cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. W minionym roku tylko na Warmii i Mazurach odnotowano 53 zachorowania, w tym roku – prawie 40, a to więcej niż w całym 2015 roku.

Cały czas trzeba uczulać rodziców, by nie bagatelizowali nawet najmniejszych objawów choroby. Ordynator Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Szpitala Dziecięcego w Olsztynie dr Wanda Badowska podkreślała, że każdy guz, w każdej części ciała wymaga zdiagnozowania. Wczesne wykrycie nowotworu u dziecka daje niemal 100 procentową szansę na wyleczenie. Najczęstsze choroby występujące u małych pacjentów to białaczka, guzy centralnego układu nerwowego i chłoniaki.


Autor: KGrabowska
Redakcja: ASocha

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w onkologia, szpital dziecięcy
Alarm w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Ewakuowano część budynku

Niebezpiecznie było w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Chwilę przed godziną 11 włączył się alarm w pawilonie rehabilitacyjnym. Pacjenci i personel opuścili budynek. Jak się okazało, przyczyną...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV