Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Od poniedziałku zakaz organizowania wesel w czerwonej strefie. „Sezon jeszcze się nie zaczął, a już się skończył”

Zakaz organizowania wesel, styp, czy innych imprez okolicznościowych – takie restrykcje od najbliższego poniedziałku, 19 października, obowiązywać będą w czerwonej strefie.

Według służb sanitarnych, to właśnie wesela należą do imprez szczególnego ryzyka. Wiele przyjęć weselnych stało się ogniskami zakażeń koronawirusem, dlatego rząd wprowadził nowe ograniczenia. W strefach czerwonych wesela, na razie, nie mogą być organizowane. Dodatkowymi obostrzeniami objęte zostały Olsztyn oraz powiaty: iławski, działdowski i nowomiejski.

Natomiast w żółtej strefie obowiązuje ograniczenie liczby gości weselnych do 20 osób. Zakazane będzie jednak organizowanie zabawy tanecznej.  Zdaniem Eweliny Nowak-Lewickiej z firmy eventowej „Stylove” w Olsztynie, ta branża jest w bardzo trudnej sytuacji, dlatego liczy na nową tarczę i wsparcie państwa.

Ewelina Nowak-Lewicka prognozuje, że zaplanowane wcześniej wesela będą odwoływane, z uwagi na ograniczenie liczby gości. Jak mówi, ciężko jest ograniczyć zaplanowaną liczbę gości np. z 80 do 20.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że w odniesieniu do branż najbardziej dotkniętych ostatnimi obostrzeniami, będą prowadzone działania mające na celu ich wsparcie.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uroczystość, wesele, koronawirus, żółta strefa
W Olsztynie odwołano Międzypokoleniowe Warsztaty Kulinarne. ”Nie chcemy narażać uczestników na niebezpieczeństwo”

Zaplanowane na ten weekend w Olsztynie Międzypokoleniowe Warsztaty Kulinarne nie odbędą się. Taką decyzję podjęli organizatorzy imprezy, czyli Bank Żywności oraz Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV