Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obejrzyj debatę kandydatów w wyborach do Sejmu (okręg nr 35) i Senatu (okręgi nr 86 i 87)

13 października wybierzemy posłów do Sejmu i Senatu. Przygotowaliśmy cykl debat z udziałem kandydatów startujących z Warmii i Mazur.

Za nami kolejna z nich, dla kandydatów z okręgu nr 35 (do Sejmu) oraz z okręgów nr 86 i 87 (do Senatu). Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego byli:

  • Wioletta Śląska-Zyśk – KW Polskie Stronnictwo Ludowe,
  • Artur Chojecki – KW Prawo i Sprawiedliwość,
  • Małgorzata Matuszewska-Boruc – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej,
  • Piotr Lisiecki – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość,
  • Marcin Kuchciński – KW Koalicja Obywatelska PO.N iPL Zieloni,
  • Paweł Abramski – KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące:

gospodarki

Infrastruktura komunikacyjna Warmii i Mazur. W naszym regionie w ostatnich latach wybudowano blisko 300 km dróg w standardzie drogi ekspertowej. Trwają także inwestycje kolejowe. Mimo to ciągle jeszcze jest dużo do zrobienia. Jakich najpilniejszych połączeń drogowo – kolejowych potrzebuje region? Jakie zadania powinny spełniać te połączenia?

bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach w ostatnich latach odtwarzano lub modernizowano posterunki policji oraz komisariaty. Zwiększyła się też obecność wojskowa polskiej armii. Pojawiało się też około tysiąca żołnierzy wojsk sojuszniczych. Czy konieczne są jeszcze dodatkowe działania, które podniosą poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu?

polityki społecznej

4 087,29 zł — tyle wynosi przeciętne wynagrodzenie brutto pracownika na Warmii i Mazurach. To daje 3 323 zł na rękę. Godzina pracy w naszym regionie wyceniana jest na 25 zł. W Polsce zarabia się średnio 5 182,43 zł brutto. To daje 4 213,36 zł wypłaty. Godzina pracy warta jest 32 zł. Średnie wynagrodzenie w Unii Europie według danych Eurostatu, to 12 670 zł, czyli 97 zł za godzinę pracy. Jak wyrównywać szanse rozwoju ekonomicznego mieszkańców Warmii i Mazur w stosunku do pozostałych regionów Polski i reszty Unii Europejskiej?

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w debata, Piotr Lisiecki, Artur Chojecki, Wioletta Śląska-Zyśk, video, wybory parlamentarne, Marcin Kuchciński, Małgorzata Matuszewska-Boruc
Wspominają Kornela Morawieckiego. Z. Babalski (PiS): mówił, że prawo jest dla ludzi. A. Zielonka (SLD): to wielki człowiek

W mojej pamięci pozostaje pierwsze wystąpienie Kornela Morawieckiego jako marszałka seniora – mówił w Porannych pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski. Andrzej Zielonka z SLD podkreślał jego...

Zamknij
RadioOlsztynTV