Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspominają Kornela Morawieckiego. Z. Babalski (PiS): mówił, że prawo jest dla ludzi. A. Zielonka (SLD): to wielki człowiek

W mojej pamięci pozostaje pierwsze wystąpienie Kornela Morawieckiego jako marszałka seniora – mówił w Porannych pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski. Andrzej Zielonka z SLD podkreślał jego wkład w odzyskanie przez Polskę wolności.

Zbigniew Babalski  przypomniał, że założyciel Polski  Walczącej zawsze miał na względzie dobro człowieka

Najbardziej zostało mi w pamięci jak powiedział coś takiego: będziemy tu stanowić prawo i musimy pamiętać o tym, że prawo jest dla ludzi, a jeśli ludzie nie zgadzają się z prawem, to znaczy, że jest ono złe, a nie ludzie są źli. Musimy o tym pamiętać co najmniej przez następne 4 lata, gdy będziemy pracować nad prawem dla ludzi.

Andrzej Zielonka z SLD podkreślał wkład Kornela Morawieckiego w odzyskanie przez Polskę wolności.

To wielki człowiek, który zapisał się na kartach historii. Opozycjonista, założyciel Solidarności Walczącej. Musimy o tym pamiętać. Jestem młodym człowiekiem i zawsze mam szacunek do osób starszych z dużym wkładem w rozwój naszego kraju i wolności, którą udało się wywalczyć.

Goście porannych pytań  rozmawiali też o służbie zdrowia.
Jeszcze się taki nie urodził w Polsce po 1989 roku, kto rozwiązał by wszystkie problemy służby zdrowia – mówił poseł PiS. Zbigniew Babalski dodał, że Prawu i Sprawiedliwości też to się jeszcze nie udało, ale ma szansę to zrobić.

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby w następnych latach (…) to zrobić. Nie mówię, że będzie to rok, dwa, trzy czy cztery. Może potrzeba jeszcze dalszych kadencji? Niekoniecznie da się wszystko zrobić w krótkim czasie. Podjęliśmy to wyzwanie. Przyjęliśmy 5-pakiet. Jest to bardzo realne. Przez 4 lata pokazaliśmy, że programy proponowane Polakom da się zrobić, jest to tylko kwestia czasu.

Wątpliwości co to sukcesu programu Prawa i Sprawiedliwości wyraził Andrzej Zielonka z SLD.

Podchodzę do tego nieco sceptycznie. Pamiętam, gdy przychodziliście do władzy, to mówiliście, że przez 8 lat Platforma nie zrobiła praktycznie nic, żeby poprawić sytuację. Minęły 4 lata. Dzisiaj moja kampania wyborcza wygląda tak, że dużo spotykam się z mieszkańcami i wiodącym tematem jest temat służby zdrowia.

Andrzej Zielonka kandyduje do Sejmu z listy SLD w okręgu elbląskim. Zbigniew Babalski jest kandydatem PiS-u również w okręgu elbląskim.

Posłuchaj rozmowy Porannych pytań

Poseł Zbigniew Babalski (PiS) i Andrzej Zielonka (SLD). Fot. B.Świerkowska-Chromy

Poseł Zbigniew Babalski (PiS) i Andrzej Zielonka (SLD). Fot. B.Świerkowska-Chromy

Poseł Zbigniew Babalski (PiS) i Andrzej Zielonka (SLD). Fot. B.Świerkowska-Chromy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, SLD, Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Zbigniew Babalski, video, Kornel Morawiecki
Artur Chojecki spotkał się z mieszkańcami Dobrego Miasta. „Wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia”

Trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na posła - wojewoda warmińsko-mazurski - Artur Chojecki, ten czas poświęca na spotkania z wyborcami. W poniedziałek...

Zamknij
RadioOlsztynTV