Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obcokrajowcy szukają sposobów, by nielegalnie przekraczać granicę

Fałszywe dokumenty, podrobione zaproszenia oraz oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy – to tylko nieliczne sposoby po jakie sięgają cudzoziemcy, aby nielegalnie wjechać do Polski.

Na polsko-rosyjskim przejściu w Bezledach stawił się 37-letni obywatel Ukrainy z fałszywym oświadczeniem nieistniejącego pracodawcy. Potem przyznał, że nie jest zatrudniony w żadnej polskiej firmie, a wiza była mu potrzebna tylko po to, by jeździć tranzytem do Rosji, gdzie faktycznie pracował. Podróżnemu cofnięto wizę i nie zezwolono na wjazd do Polski.

W Grzechotkach troje Rosjan chciało przekroczyć polsko-rosyjską granicę posługując się sfałszowanym zaproszeniem. Aby dostać wizy wszyscy posłużyli się dokumentem potwierdzającym przynależność do jednego z augustowskich stowarzyszeń. Jak ustaliła polska straż graniczna, stowarzyszenie to od 2 lat już nie istnieje.

Od początku sierpnia funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymały 9 osób, które w podobny sposób chciały wjechać do Polski.

 

Autor: J.Golon
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w granica, straż graniczna
Sześć razy zmieniała nazwisko, żeby przemycić papierosy

Na przejściu granicznym w Bezledach 37-letnia mieszkanka obwodu kaliningradzkiego stawiła się do kontroli granicznej na wjazd do Polski. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że Rosjanka...

Zamknij
RadioOlsztynTV