Elbląg, Aktualności, Aplikacja mobilna
Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Elblągu
W uroczystości pod Krzyżem Katyńskim uczestniczyli kombatanci i członkowie Rodzin Katyńskich, wojskowi i przedstawiciele służb mundurowych, duchowni, radni, władze Elbląga oraz delegacje szkół. Byli także mieszkańcy.
Obchodzimy dwie rocznice: 8. rocznicę katastrofy oraz 78. zbrodni katyńskiej
– przypomina wicewojewoda Sławomir Sadowski.
Jesteśmy tu by o nich pamiętać, nie chodzi o budowanie legendy czy jak mówią niektórzy religii smoleńskiej
– dodał Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miasta Elbląga.
Elblążanie wzięli też udział w obchodach rocznicy w Warszawie. Byli tam parlamentarzyści PiS oraz ponad sto osób związanych z Klubem Gazety Polskiej.
Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz
W obchodach nie wzięli udziału przedstawiciele elbląskiej PO. We własnym gronie o godzinie 8.41 złożyli kwiaty pod Krzyżem Katyńskim. Jak poinformował szef struktur tej partii senator Jerzy Wcisła nie brali udziału obchodach organizowanych przez PiS na znak sprzeciwu przeciw działaniom związanym z katastrofą smoleńską.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: BSChromy

























![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



