Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

NSZZ Solidarność: „nie ma zgody na paskudne ataki na człowieka, który tyle zrobił dla naszego kraju”

Fot. Piotr Duda / Twitter

„Ty nas obudziłeś, my Cię obronimy” – to hasło głoszone przez największy w Polsce związek zawodowy NSZZ Solidarność. 2 kwietnia jego przedstawiciele wezmą udział w w organizowanym w Warszawie Marszu Papieskim.

Będzie to wyraz obrony autorytetu i największych wartości prezentowanych przez Papieża Polaka.

Święty Jan Paweł II dla Solidarności jest szczególnie ważny. Związkowcy podkreślają, że Solidarność rodziła się pod krzyżem, a Ojciec Święty podtrzymywał ich na duchu – dlatego jak powiedział przewodniczący związku na Warmii i Mazurach Józef Dziki, „nie ma zgody na paskudne ataki na człowieka, który tyle zrobił dla naszego kraju”.

Wcześniej oświadczenie o – jak to ujęto – „oszczerczych atakach na Jana Pawła II” wydało 9 Akademickich Klubów Obywatelskich im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pod listem podpisali się szefowie klubów z Olsztyna, Poznania, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Katowic, Gdańska, Lublina i Torunia.

Sprzeciw wobec nagonki na Papieża Polaka wyraziła też warmińsko-mazurska rada rodziny, która działa przy wojewodzie warmińsko-mazurskim.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Solidarność
Światowy Dzień Zespołu Downa. „Te dzieci też potrzebują miłości”

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to też Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten związany jest z występowaniem trzeciego chromosomu w 21 parze – stąd data 21 marca. Chromosom,...

Zamknij
RadioOlsztynTV