Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi mieszkańcy Ptasiego Ogrodu. Podobizny sikorki i rudzika zdobią mural

Fot. PTTK Elbląg

W centrum Elbląga, w Ptasim Ogrodzie w siedzibie oddziału PTTK pojawił się kolejny mural, tym razem z ogromnymi podobiznami sikorki i rudzika. Autorką barwnego obrazu jest Agata Marcinkowska. Poprzedni czarno-biały namalowały uczennice Liceum Plastycznego.

W Ptasim Ogrodzie odbywają się plenerowe lekcje przyrody dla przedszkolaków i uczniów. Będą też zajęcia dla dorosłych. m.in. o tym jak pomagać ptakom w czasie zimy.

Ptasi Ogród został stworzony po to, by dzieci i dorośli mogli poznawać ptaki i ich zwyczaje. Mieści się on na zapleczu PTTK. Są tam stare drzewa, posadzono też rośliny lubiane przez ptaki, które można w ten sposób wabić w to miejsce. Wabikiem dla ludzi są kolorowe wizerunki skrzydlatych przyjaciół.

Na muralu mamy namalowaną sikorkę bogatkę oraz rudzika. Wszystkie te ptaki wróblowate możemy spotkać w naszych ogrodach, a te jako że najbardziej barwne i charakterystyczne, zostały wybrane na nasz mural

– tłumaczy prezes Leszek Marcinkowski.

W Ptasim Ogrodzie są też tablice edukacyjne, ale również budki lęgowe, karmniki i poidełka. Miejsce jest otwarte i dostępne dla wszystkich. Powstało z inicjatywy PTTK, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec przy wsparciu Nadleśnictwa Elbląg i Zarządu Zieleni Miejskiej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Fot. PTTK Elbląg

Fot. PTTK Elbląg

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PTTK, mural, sikorka
Jest szansa, by coś w Elblągu zmalować. Na artystów czeka powierzchnia około 115 metrów kwadratowych

Obecnie trwa konkurs, który ma wyłonić wykonawcę muralu przy wiadukcie wzdłuż ulicy Lotniczej. Hasłem przewodnim  jest „Elbląski format”. Urząd Miejski w Elblągu na pomysły plastyków z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV