Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe technologie pomogą opowiedzieć najnowszą historię Polski. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. P. Getka

Olsztyńska delegatura IPN będzie miała nową siedzibę i rozszerzony zakres działalności – zapowiedział w Porannych Pytaniach prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki, z którym rozmawiał Marek Lewiński.

Nowa siedziba ma być otwarta w ciągu 3 najbliższych lat. Karol Nawrocki dodał, że przy delegaturze powstanie Biuro Nowych Technologii, którego  zadaniem będzie przygotowanie tzw. showroomu. Z wykorzystaniem najnowszych technik mają być tam prezentowane interesujące zagadnienia historyczne.

To nowa jednostka Instytutu Pamięci Narodowej. W Olsztynie była dyrektor biura nowych technologii IPN Magdalena Hajduk. Wizytowała nową siedzibę pod kontem showroomu, a więc miejsca w którym będzie można opowiadać najnowszą historię Polski w sposób dopasowany do możliwości i technik komunikacyjnych XXI wieku. Poszukujemy takiego miejsca w nowej siedzibie, które będzie pełniło funkcję nowoczesnego showroomu, gdzie z przyjemnością będą przychodzić najmłodsze pokolenia.

Nowy obiekt powinien być gotowy do użytku w ciągu 3 najbliższych lat. Przygotowanie siedziby będzie jednym z zadań nowego naczelnika olsztyńskiej delegatury IPN dr hab. Karola Sacewicza – podkreślił dr Karol Naworcki.

Liczę, że nowemu naczelnikowi uda się dokończyć projekt budowy nowej siedziby delegatury olsztyńskiej IPN, a także podtrzymać dynamikę i aktywność instytutu w mediach, radiu, telewizji i prawie. Wierzę, że profesor nie zaniecha także swoich arcyciekawych badań naukowych na temat antykomunizmu.

Nieoficjalnie wiadomo, że dotychczasowy naczelnik Paweł Warot awansuje na wyższe stanowisko w Instytucie. Dr hab. Karol Sacewicz, pełnił już funkcję naczelnika olsztyńskiej delegatury IPN.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Redakcja; B. Świerkowska-Chromy za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w IPN, video, Paweł Warot, Karol Nawrocki
Zmiana na stanowisku naczelnika IPN w Olsztynie

Nowy szef olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Akt powołania na to stanowisko otrzymał doktor habilitowany Karol Sacewicz. Pełnił już tę funkcję w latach 2017-2019. Prezes IPN...

Zamknij
RadioOlsztynTV