Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana na stanowisku naczelnika IPN w Olsztynie

fot. P. Getka

Nowy szef olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Akt powołania na to stanowisko otrzymał doktor habilitowany Karol Sacewicz.

Pełnił już tę funkcję w latach 2017-2019. Prezes IPN doktor Karol Nawrocki podkreśla, że jest dobrze przygotowany do jej ponownego objęcia.

To doskonały naukowiec, autor wielu doskonałych publikacji. To także wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, człowiek związany z tym regionem, czujący historyczne i pamięciowe potrzeby Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

Doktor habilitowany Karol Sacewicz urzędowanie na stanowisku szefa delegatury IPN rozpocznie w najbliższy poniedziałek. Za najważniejsze zadania uważa remont nowej siedziby oraz działalność badawczą i edukacyjną.

Zintensyfikowanie działań piśmienniczych, bo bez dobrych badań nie ma dobrej edukacji. Wracamy do szkół. Wiemy, że jest pandemia, ale wracamy w wymiarze również zdalnym, on-line, żeby docierać także do tej młodzieży, która nie jest w stanie dojechać do Olsztyna.

00:00 / 00:00

Ze stanowiska naczelnika delegatury IPN w Olsztynie odchodzi doktor Paweł Warot. Prezes Karol Nawrocki chwalił 2 lata jego działalności.

To nie tylko przełomowe prace naukowe, jak choćby monografia Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Olsztynie. To także aktywność na polu memoratywnym, a także na polu medialnym

00:00 / 00:00

Paweł Warot ma pozostać w IPN, ale na jakim dokładnie stanowisku, tego prezes Instytutu nie zdradził.

 

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w IPN, video, Karol Sacewicz, Paweł Warot, Karol Nawrocki
„Był Polakiem z wyboru”. W Olsztynie uczczono pamięć podpułkownika Jana Niemierskiego

W Olsztynie odsłonięto tablicę poświęconą podpułkownikowi Janowi Niemierskiemu. Zginął w niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Jan Niemierski urodził się w 1886 roku w Butrynach. W czasie I...

Zamknij
RadioOlsztynTV