Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Niski poziom wiedzy kryminalistycznej

Laboratorium kryminalistyczne, fot. D. Grzymska

Sędziowie karni i prokuratorzy mają niski poziom wiedzy kryminalistycznej – twierdzi prof. Jan Widacki z Krakowskiej Akademii, były wiceminister Spraw Wewnętrznych w latach 1990-1992.

Słowa te padły w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, na konferencji, poświęconej właśnie sprawom kryminalistyki. Po raz ostatni przedstawiciele kryminalistyki spotkali się na zjeździe katedr we wrześniu 2009 r. Organizatorem wspomnianego przedsięwzięcia był WPiA Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Tradycję postanowiła kontynuować WSPol, bo jak mówi podinspektor Magdalena Zubańska, kierownik Zakładu Kryminalistyki, dziedzina ta w Polsce przeżywa kryzys:

00:00 / 00:00

Zdaniem naukowców konieczne jest upowszechnianie wiedzy z zakresu kryminalistyki przede wszystkim w środowiskach prawniczych, bo jak twierdzi prof. Jan Widacki, autorytet w tej dziedzinie, niedostateczna znajomość kryminalistyki powoduje niezrozumienie biegłych np. przez sędziów czy prokuratorów:

00:00 / 00:00

Konferencja potrwa do środy. (D.Grzym/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider
W Olsztynie powstał pierwszy w Polsce Park Pracy

Nauczyciele przyjmują role kierowników działów, niepełnosprawni uczniowie - pracowników. W swojej małej firmie mają do dyspozycji cztery pracownie: artystyczną, biurową, gospodarczą i kulinarną. W Zespole Placówek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV