Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieuczciwy sprzedawca oszukał seniorkę na 2 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty

Straciła 2 tysiące złotych, bo zaufała firmie zajmującej się sprzedażą sprzętu AGD. 87-latka z Olsztyna  chciała kupić wielofunkcyjny robot kuchenny i odkurzacz.

Nie chciała zaakceptować warunków umowy, a wtedy otrzymała inną propozycję – relacjonuje sierżant Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Pod koniec spotkania jeden z pracowników firmy zaproponował kobiecie kupno sprzętu w inny sposób, bez podpisywania umowy. Kobieta przystała na atrakcyjną ofertę i przekazała mężczyźnie 2 tysiące złotych w gotówce. Pracownik firmy był na tyle uprzejmy, że odwiózł ją do domu. Mężczyzna zapewniał kobietę, że kupiła robot wielofunkcyjny, który był przedmiotem prezentacji oraz, że w ciągu kilku dni otrzyma przesyłkę z brakującym do zestawu odkurzaczem.

Kobieta nigdy nie otrzymała odkurzacza, a robot kuchenny był innej firmy i dodatkowo używany z resztkami jedzenia w środku. Wtedy 87-latka zgłosiła sprawę policji. Oszustem okazał się 29-latek. Usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, zakupy, seniorka, odkurzacz, 87-latka
Przywłaszczył sobie portfel i kupował używki. Grozi mu surowa kara

Znalazł portfel, nie oddał go właścicielce i za jej pieniądze zrobił zakupy - 47-latek z Ełku został zatrzymany i usłyszał sześć zarzutów. Przy użyciu przywłaszczonej karty...

Zamknij
RadioOlsztynTV