Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niedziela Palmowa

Dziecinada w Niedzielę Palmowaą. Na zdjęciu etnograf Maria Wroniszewska i Julia Osmólska. Fot. M. Szczygło

Tematem ostatniej Dziecinady była historia tradycji robienia palem wielkanocnych. W tym celu nasze studio odwiedziła Pani Maria Wroniszewska – etnograf z Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego w Olsztynku.

Dowiedzieliśmy się skąd wziął się ten zwyczaj, jakie rodzaje palem wyróżniamy oraz jaka jest historia tej tradycji na świecie. W audycji nie zabrakło także recenzji książki pt. „Mój szkolny musical i inne męczarnie” autorstwa Catherine Wilkins Wydawnictwa „Zielona Sowa”. Tym razem przygotowała ją Julka.

Był także Konkurs Kosmiczny i konkurs związany z prezentowanymi przez nas kalamburami autorstwa Marka Samselskiego. Jak zawsze świetnie poradziliście sobie z tymi zagadkami. Na chwilę powędrowaliśmy do Lidzbarka Warmińskiego, a dokładnie do Pani Ewy Giedryś – dyrektora tamtejszego Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto, aby dowiedzieć się jak przebiegł XX Konkurs plastyczno-literacki pt. „Życie bajką jest”. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. W Dziecinadzie nie zabrakło też kolejne części słuchowiska „Bajki odkurzone”.

Tymczasem my słyszymy się w wielkanocny poranek już za tydzień. Do usłyszenia!

 

(mszcz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w palmy, Niedziala Palmowa
Z palmami jadą rowerami do Łysych

Klub Turystyki Rowerowej przy PTTK w Olsztynie zorganizował niezwykłą wycieczkę rowerową pod hasłem "Z Palmą na rowerze". Rowerzyści wraz ze swoimi jednośladami najpierw przejadą autami lub...

Zamknij
RadioOlsztynTV