Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Niech będzie czarnym koniem wyborów prezydenckich”. Konfederacja zbiera podpisy poparcia dla Krzysztofa Bosaka

Fot. M.Lewiński

200 tysięcy podpisów poparcia dla kandydatury Krzysztofa Bosaka w wyborach prezydenckich chcą zebrać członkowie i sympatycy Konfederacji. Zapowiedzieli to podczas akcji na starym mieście w Olsztynie.

Kandydaci na prezydenta muszą zebrać minimum 100 tysięcy takich podpisów, żeby w ogóle wziąć udział w majowych wyborach. Konrad Sajkowski, prezes partii Korwin w okręgu olsztyńskim, zachęcał wyborców Konfederacji do działania na własną rękę.

Zachęcamy do rozpoczęcia rozmowy wśród znajomych i swojej rodziny. Po to, by przekonać następne osoby do zagłosowania na naszego kandydata. Niech każdy, kto zagłosował w październiku, weźmie ze sobą dwie lub trzy osoby i niech Krzysztof Bosak zostanie czarnym koniem tych wyborów.

00:00 / 00:00

Andrzej Wyrębek, również z partii Korwin, przekonywał, że Krzysztof Bosak ma najlepszy program.

To program narodowy, konserwatywny i wolnościowy. Ma w sobie to, co prezentują wszystkie składowe naszej Konfederacji. My przekonamy mieszkańców, jeśli tylko ten przekaz do nich dotrze.

00:00 / 00:00

Na Starym Mieście w Olsztynie Konfederaci podkreślali, że zadaniem każdego członka jest przekonanie co najmniej 20 osób do złożenia podpisów. Twierdzą również, że od czasu wyborów do parlamentu, ich poparcie stale rośnie. W październiku zeszłego roku na Konfederację głos oddało 1 milion 250 tysięcy Polaków.

Konfederacja to unia trzech ugrupowań politycznych: Ruchu Narodowego, partii Korwin i Korony Grzegorza Brauna. Zgodnie z zapowiedziami, ich kandydat Krzysztof Bosak na pewno odwiedzi Olsztyn podczas kampanii wyborczej.

Oprócz Krzysztofa Bosaka start w majowych wyborach prezydenckich zapowiedzieli: aktualny prezydent Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń i Szymon Hołownia.

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Krzysztof Bosak, Andrzej Wyrębek, podpisy, kampania prezydencka, Konfederacja
Lewica rozpoczęła kampanię wyborczą na Warmii i Mazurach. Sprawdź, kto został szefem sztabu wyborczego Roberta Biedronia

W województwie warmińsko-mazurskim Lewica zaczyna zbieranie podpisów pod kandydaturą Roberta Biedronia na prezydenta Polski. Rozpoczęto budowanie komitetów wyborczych w regionie. Komitet zarejestrowano już w Elblągu. Kolejne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV