Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie ma kupca na działkę nad jeziorem Ukiel

Brak chętnych do olsztyńskich stref przedsiębiorczości. Miastu nie udało się sprzedać działki nad jeziorem Ukiel, przeznaczonej pod działalność hotelarską, gastronomiczną i sportowo-rekreacyjną.

Dziś (18.07.) miał odbyć się przetarg na sprzedaż tego terenu, ale nie przyszedł żaden chętny. To już drugi nieudany przetarg nad jeziorem Ukiel, wcześniej miasto próbowało sprzedać inną działkę leżącą w strefie przedsiębiorczości, ale wtedy także nie było zainteresowania.

Aneta Szpaderska z olsztyńskiego urzędu miasta liczy na to, że sytuacja poprawi się, gdy zakończy się inna ważna miejska inwestycja – czyli przebudowa plaży miejskiej, dzięki której na plaży powstanie całoroczna infrastruktura rekreacyjna. „Na razie mamy sporo pytań w sprawie działek w strefach przedsiębiorczości, ale niestety nie przekłada się to na udział w przetargach. Podejrzewam, że przedsiębiorcy czekają na zakończenie przebudowy plaży, wtedy lepiej będzie widać, jaki potencjał mają te tereny” – uważa Aneta Szpaderska.

Strefy przedsiębiorczości to uzbrojone, wyposażone w drogi dojazdowe i parkingi tereny nad jeziorem Ukiel, w okolicy Plaży Miejskiej, Słonecznej Polany i Zatoki Miłej. Ich przygotowanie kosztowało 30 milionów złotych, z czego 17 milionów dołożyła Unia. (Andrzej Piedziewicz/as)

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Borussia zaprasza na II Forum Otwartego Regionalizmu

W Olsztynie odbędzie się II Forum Otwartego Regionalizmu organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia" i Fundację „Borussia". Podczas spotkania zatytułowanego "Nie - miejsca, przeszłość w przestrzeni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV