Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Neurofibromatozy. Rzadkie choroby genetyczne w audycji Diagnoza

Pierwsze objawy są niepozorne. Najpierw pojawiają się plamy w kolorze kawy z mlekiem, ale z czasem mogą wystąpić w różnych częściach ciała guzy, zaburzające pracę niektórych narządów, powodujące deficyty neurologiczne czy po prostu wpływające na wygląd. W audycji Diagnoza o neurofibromatozach – grupie rzadkich chorób genetycznych wymagających wielospecjalistycznego podejścia.

Na kompleksową pomoc mogą liczyć pacjenci szpitala dziecięcego w Olsztynie, który jest jednym z sześciu ośrodków w Polsce realizujących pilotażowy program koordynowanej opieki nad pacjentami z neurofibromatozami i chorobami pokrewnymi.

Gościem audycji jest dr n. med. Katarzyna Mycko – onkolog, hematolog, koordynatorka programu. Swoją historią dzieli się także pan Radosław, który o swojej chorobie dowiedział się dzięki synom. U chłopców, tak jak u taty w dzieciństwie, wystąpiły na ciele plamy w kolorze kawy z mlekiem.

Posłuchaj audycji Diagnoza

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: A. Niebojewska

Będą leczyć rzadkie choroby. Szpital dziecięcy wśród 6 ośrodków w Polsce

Więcej w choroba, diagnoza, neurofibromatozy
Grypa ptaków zaatakowała gminę Iława

Liczba ognisk wykrytych, od początku roku, w gospodarstwach na terenie gminy Iława jest tak duża, jak w ubiegłym roku w całym województwie warmińsko-mazurskim. Wszystko wskazuje na...

Zamknij
RadioOlsztynTV