Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nadzieja kubańskiej siatkówki” zasili Indykpol AZS Olsztyn

Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas będzie w najbliższym sezonie siatkarskiej ekstraklasy reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn – poinformował klub.

22-latek ma być jednym z czterech środkowych w składzie akademików. Olsztyński klub podał, że Javier Concepcion Rojas to „nadzieja kubańskiej siatkówki”. Występy w Indykpolu AZS będą dla niego debiutem w PlusLidze.

Grający na pozycji środkowego zawodnik powiedział, że wybrał Olsztyn, ponieważ chce pomóc drużynie i trenerowi Danielowi Castellaniemu.

Rozmowy z klubem przebiegły bardzo sprawnie. Duża w tym zasługa trenera Castellaniego, gdyż rozmawialiśmy w języku hiszpańskim, przez co było nam łatwiej domówić pewne szczegóły. W Olsztynie chciałbym zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie i pomóc drużynie w każdym spotkaniu

– stwierdził Javier Octavio Concepcion Rojas.

Javier Octavio Concepcion Rojas ma 22 lata. Karierę rozpoczął w klubie La Habana, którego barw bronił w latach 2015-2019. W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem argentyńskiego Obras de San Juan. W rozgrywkach ligowych zdobył 172 punktów – 121 w ataku, 37 blokiem i 14 w polu serwisowym.

Kubańczyk ma na swoim koncie srebrny medal mistrzostw świata juniorów z 2017 roku. W seniorskiej kadrze zadebiutował w 2015 zdobywając srebrny medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Rok później z kolegami z reprezentacji wywalczył Puchar Panamerykański, był podstawowym środkowym kubańskiej ekipy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Dzięki temu transferowi Indykpol skompletował środek siatki na nowy sezon. Poza Kubańczykiem w składzie jest jeszcze trzech środkowych – Mateusz Poręba, Dmytro Teriomenko i Dawid Woch.

Wcześniej do zespołu dołączyli też Przemysław Stępień, Jędrzej Gruszczyński i Damian Schulz. Klub informował też, że odeszli Jan Hadrava, Mateusz Mika, Paweł Pietraszko, Michał Żurek i Seyed Mohammad Mousavi.

 

Kubańczyk Javier Octavio Concepcion Rojas zagra na pozycji środkowego

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn, zawodnik, środkowy, Kubańczyk
Dawid Woch zasilił szeregi Indykpolu AZS-u Olsztyn

Indykpol AZS Olsztyn pozyskał kolejnego zawodnika. Będzie to 23-letni środkowy - Dawid Woch. Jest to Mistrz Świata i Europy Kadetów oraz Mistrz Europy Juniorów. Podobnie, jak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV