Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na tegoroczne inwestycje Pisz wyda 12 milionów złotych

Pisz, fot. Sławomir Ostrowski

W 2014 roku w Piszu powstanie stadion lekkoatletyczny.

Na pierwszy z dwóch etapów prac starostwo powiatowe ma zagwarantowane prawie 3 miliony 800 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja. Pełnowymiarowy, nowoczesny stadion ma powstać przy Zespole Szkół Ogólnokształcących. Obiekt ma być przystosowany do organizacji masowych wydarzeń sportowych – podkreśla wicestarosta piski Marek Wysocki.

00:00 / 00:00

Na inwestycje w Nowym Roku powiat piski planuje wydać około 12 milionów złotych, czyli o 4 miliony mniej niż w roku minionym. W ubiegłym roku, dzięki dofinansowaniu z Programu Litwa-Polska-Rosja ocieplono szkoły, m.in. w Orzyszu i Białej Piskiej oraz szpital powiatowy w Piszu. Z tych samych pieniędzy wybudowano też kotłownię ekologiczną w Zespole Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie.

W minionym roku samorząd powiatu piskiego przekazał 9 milionów złotych dotacji miejscowemu szpitalowi powiatowemu na remont oddziałów: ginekologiczno-położniczego, dziecięcego, noworodkowego, Intensywnej Opieki Medycznej i zawieszonego jakiś czas temu SOR-u – dodał wicestarosta Marek Wysocki.

00:00 / 00:00

Wicestarosta dodał, że prawdopodobnie z początkiem lutego szpital w Piszu podpisze umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, zgodnie z którą będzie mógł ponownie uruchomić Szpitalny Oddział Ratunkowy. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Plany powiatu kętrzyńskiego na 2014 rok

W Nowym Roku powiat kętrzyński wyda na nowe inwestycje prawie 10 milionów złotych. Większość tej kwoty zostanie przeznaczona na remonty dróg - powiedział starosta kętrzyński Tadeusz...

Zamknij
RadioOlsztynTV