Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Plany powiatu kętrzyńskiego na 2014 rok

Starosta kętrzyński Tadeusz Mordasiewicz. Fot. Radio Olsztyn

W Nowym Roku powiat kętrzyński wyda na nowe inwestycje prawie 10 milionów złotych.

Większość tej kwoty zostanie przeznaczona na remonty dróg – powiedział starosta kętrzyński Tadeusz Mordasiewicz. Prawie 7 milionów złotych pochłonie budowa kompleksu miejskich ulic. Włodarze powiatu przygotowują dokumentacje i niedługo ogłoszą przetarg na wykonawcę prac. Prawie 1,5 miliona złotych samorząd powiatu dołoży do przebudowy drogi Mrągowo-Kętrzyn. Jest to ważna arteria dla miasta, bo łączy je z krajową 16, a następnie z Olsztynem – dodał starosta Tadeusz Mordasiewicz.

00:00 / 00:00

Najważniejszą inwestycją mijającego roku w Kętrzynie była budowa Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla 200 wychowanków. Placówka działa od września i jej podopieczni mieszkają w 2 lub 3 osobowych pokojach z łazienka. Ośrodek ma także specjalne sale do rehabilitacji i nauki – dodał Tadeusz Mordasiewicz.

00:00 / 00:00

Drugą ważną inwestycją był budynek przy ulicy Pocztowej, w którym mieszczą się wszystkie ważne dla mieszkańców i przejezdnych instytucje, takie jak Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowy Dom Kultury, Biblioteka Powiatowa czy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Dodajmy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy w Kętrzynie przebudowano też starostwo powiatowe i ważną dla miasta ulicę Limanowskiego. Natomiast w tym roku, za ponad milion złotych, zostanie ocieplony budynek Zespołu Szkół w Reszlu. Z kolei przy kętrzyńskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ma powstać Dom Dziecka. (ami/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, powiat kętrzyński
Ograniczone możliwości inwestycyjne gminy Kętrzyn

Przyszłoroczny budżet powiatu kętrzyńskiego został utworzony na miarę możliwości. Rok 2014 będzie trudny, bo zabraknie funduszy europejskich, które w minionych latach były wymiernym wsparciem podejmowanych zadań....

Zamknij
RadioOlsztynTV