Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na szkoleniach radził sobie świetnie, teraz czas na prawdziwą służbę. Pies Bej zasilił szeregi elbląskiej policji

Sierż. szt. Grzegorz Duda ze swoim psem służbowym o imieniu Bej. Fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci mają nowego psa w służbie. Dwuletni Bej, owczarek niemiecki pół roku temu trafił do elbląskiej komendy i tu na miejscu był szkolony przez swojego przewodnika.

Ta wyjątkowa sytuacja spowodowana była epidemią, a praca z psem została powierzona doświadczonemu przewodnikowi. Egzaminy odbywały się w Sułkowicach i w Elblągu. Do nas na egzamin przyjeżdżał policjant z Zakładu Kynologii Policyjnej – Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. I to on oceniał stopień wyszkolenia Beja – wyjaśnia komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej komendy.

Bej jest już gotów do służby. Prawdziwym egzaminem będzie dla niego służba i różne sytuacje, którym razem ze swoim przewodnikiem będzie musiał sprostać – dodał komisarz Krzysztof Nowacki.

Na szkoleniu dawał sobie radę doskonale. W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu jest obecnie pięć psów służbowych. Są to psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania narkotyków. Pies został zakupiony z funduszu wsparcia policji, a pieniądze na niego przekazało Starostwo Powiatowe w Elblągu.

Sierż. szt. Grzegorz Duda ze swoim psem służbowym o imieniu Bej. Fot. KMP Elbląg

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pies, Krzysztof Nowacki, owczarek niemiecki
Zaufał fałszywemu doradcy i stracił 60 tys. złotych. „Nie ulegajmy chęci łatwego zysku”

Mieszkaniec Elbląga stracił 60 tys. zł po tym, jak zaufał fałszywemu doradcy z firmy zajmującej się kryptowalutami. Policja apeluje, by zachować daleko posuniętą ostrożność w działaniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV