Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Na Stadionie Narodowym powstanie szpital tymczasowy

Pierwszy szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19, który powstanie na Stadionie Narodowym w Warszawie, będzie mieścił 500 łóżek, z czego 50 łóżek OIOM-owych – powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Minister wyjaśnił, że rząd buduje szpital polowy dla chorych na COVID-19, który będzie gotowy w tym tygodniu oraz że „to nie jest szpital polowy (…) jest to jeden ze szpitali tymczasowych”.

To prawda, w ostatnią sobotę premier wydał polecenie przygotowania pierwszego szpitala tymczasowego, który będzie zlokalizowany na Stadionie Narodowym. Równocześnie w kilku województwach trwają przygotowania do ewentualnego utworzenia kolejnych takich szpitali, ten proces będą już nadzorować wojewodowie

– powiedział szef KPRM.

Poinformował, że pierwszy taki szpital będzie zlokalizowany w Warszawie. – To będzie 500 łóżek, z czego 50 łóżek OIOM-owych, z możliwością rozszerzenia tego zaplecza do tysiąca łóżek – dodał szef KPRM.

Wcześniej w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że minister Dworczyk odpowiada za koordynację działań związanych z powstaniem tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Autorka: W. Nicałek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, uwaga, pilne, stadion narodowy
Coraz więcej zakażeń w placówkach medycznych. Ognisko koronawirusa w szpitalu w Węgorzewie

Zakażonych 12 pacjentów i 3 pielęgniarki - w województwie warmińsko-mazurskim jest nowe ognisko koronawirusa - tym razem w szpitalu powiatowym w Węgorzewie. Co to oznacza dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV