Mirosław Sochacki
Dziennikarską przygodę zaczął w 1987 roku od studenckiego radia “Emitor”. Z Radiem Olsztyn związał się 5 lat później. Największą przyjemność sprawia mu robienie reportaży. W wewnętrznych konkursach Radia Olsztyn za swoje audycje dwukrotnie otrzymał pierwszą nagrodę. A jako, że w pewnym okresie jego reporterski mikrofon pojawiał się wszędzie tam, gdzie strażackie sikawki – odznaczony został brązowym medalem “Zasłużony dla Ochotniczej Straży Pożarnej” (przypina go często w wolnych chwilach).
Jego hobby to zimowe kąpiele w jeziorze i wojenne starocie. W zimowe wieczory potrafi godzinami ślęczeć nad pordzewiałym hełmem, przywracając mu dawną świetność (ku chwale historii!). Marzy o domku na Suwalszczyźnie. Najchętniej spędziłby tam resztę życia (szkoda, że emerytura tak daleko!!!). Na wakacje swojego życia wybrałby się do Finlandii (jakie w tamtejszych jeziorach są ryby!)
Podobno jest ojcem najliczniejszej rodziny w całym Polskim Radiu. Ma dwie córki: Malwinkę i Igę oraz dwóch synów: Karola i Kamila. Na razie nie przejawiają przesadnego zainteresowania pracą taty (to trzeba będzie jeszcze naprawić!). Żonę Annę podziwia za cierpliwość… do niego.
Choć powyższe opisy mogłyby wskazywać, iż jest człowiekiem niezwykle aktywnym – cały wolny czas mógłby tak naprawdę przesypiać (co też z przyjemnością czyni…)
E-mail: m.sochacki@radioolsztyn.pl
Prowadzi audycje
Audycja historyczna powstająca we współpracy z delegaturą IPN w Olsztynie. Od poniedziałku do piątku o 8.45 emitowane są odcinki audycji, nawiązujące do historycznych wydarzeń…
Słowny lewy sierpowy i prawy podbródkowy… politycy z Warmii i Mazur walczą na argumenty w Ringu Politycznym Polskiego Radia Olsztyn. Zaprasza Mirosław Sochacki.
Autor Mirosław Sochacki zaprasza naukowców i świadków historii, by wspólnie analizować różne aspekty przemian, które się dokonały w Polsce po 1989…
W rozmowach z historykami przypominamy, wyjaśniamy, czasem także odkrywamy istotne wątki naszej historii, począwszy od końca XVIII wieku do pierwszych dekad wieku XX.
Mówimy…
Formacje, organizacje, urzędy, instytucje, stowarzyszenia. Dla wielu z nich rok 2019 oznacza równo sto lat istnienia i działalności. Jak się rodziły? Jakie stawiano im zadania?…
Jedni walczyli za Nią z bronią w ręku, inni, pozostając Jej wierni, umierali w obozach, łagrach i katowniach. Jeszcze inni poświęcili Jej swój talent, pracę i przekonania.…
W sierpniu 2020 roku przypada 40. rocznica powstania NSZZ Solidarność. Tych, którzy tworzyli ten związek na Warmii, Mazurach i Żuławach przypominamy w audycji „Ludzie…
Jak powstała NSZZ Solidarność w Regionie Olsztyńskim w 1980 roku?
Radio Olsztyn przygotowało cykl audycji opowiadających o początkach tego związku. W oparciu o wspomnienia…
W tym roku mija 100 lat od Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu, który zdecydował o przebiegu granic państwa polskiego po zakończeniu I wojny światowej.
W rocznicę…
Bliżej Dziejów to cykl audycji popularnonaukowych, poświęconych głównie wydarzeniom rocznicowym. W roku 2021 są to m.in. Pokój Toruński, Traktat Ryski, Chrzest…
Patroni Nieznani, czyli historyczny spacer ulicami Olsztyna. Bohaterami audycji są ludzie, których losy wiążą się z Warmią i Mazurami, a swą działalnością, pracą, walką…