Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Audycje religijne

Kategoria: Archiwalne
7f8150fb.jpeg

Audycje religijne istnieją na antenie Polskiego Radia Olsztyn od 1992 roku. Tworzyli i tworzą je dziennikarze - Zenon Złakowski, Mirosław Rogalski, Grzegorz Kasjaniuk i Marek Lewiński.  Usłyszeć w audycjach można duchownych i osoby świeckie. Naukę związaną z niedzielną Ewangelią głosi Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński - sobota, godz. 7.15. Rozważania na temat wiary przedstawiał także  Arcybiskup Senior Edmund Piszcz (+ 22 marca 2022) - niedziela, godz. 8.05, w paśmie rozważań na niedzielę "Droga".

Główne tematy prezentowanych audycji to wydarzenia roku liturgicznego, pogłębianie wiary i udział świeckich w życiu Kościoła. W każdą niedzielę od 7.00 zapraszamy na trasmisję Mszy Świętej z Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie. Natomiast o 8.05 można wysłuchać godzinnego magazynu "Marana Tha - Panie przyjdź", na który składają się audycje: "Marana Tha" i "Gloria". Magazyn od 26.01.2020 prowadzą Marek Lewinski i Grzegorz Kasjaniuk.

Autorzy

Marek Lewiński

Kaszub z urodzenia, Warmiak z wyboru. Do Olsztyna przyciągnęło go Kortowo. Miłośnik muzycznych staroci z końca lat 60., pasjonat historii muzyki…

Grzegorz Kasjaniuk

Dziennikarz, lektor, spiker, publicysta i autor książek.

Od 1991 roku związany z Polskim Radiem Olsztyn ( z przerwą od 2012 do 2016 r.…

Ostatnie wpisy

14 listopada 2022
Kinga i Król!

Kinga i Król!

Gościem w audycji jest  br. Cordian Szwarc OFM, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Olsztynie.
6 stycznia 2022
Audycje religijne

Audycje religijne

Audycje religijne istnieją na antenie Polskiego Radia Olsztyn od 1992 roku. Tworzyli i tworzą je
RadioOlsztynTV