Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Był człowiekiem dobrym, spokojnym, chętnym do pomocy, odważnym”. Najbliżsi wspominają abp. Wojciecha Ziembę

Fot. Agnieszka Chmielewska

Pochowany dziś w Olsztynie arcybiskup senior Wojciech Ziemba pochodził z diecezji tarnowskiej, z gminy Wadowice Górne. Uczuciowo był bardzo związany z rodzinnymi stronami.

Dokąd pozwalało mu zdrowie, odwiedzał mieszkających tam bliskich. Dziś żegnali go między innymi dwaj młodsi bracia Józef i Kazimierz:

Był najstarszym z nas i człowiekiem dobrym, spokojnym, chętnym do pomocy, odważnym. Nie bał się podejmować zadań – często niepopularnych. Chciał jeszcze przed śmiercią odwiedzić rodzinny dom, nawet przygotowywaliśmy dom ku temu, ale niestety nie zdążył.

W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła także delegacja gminy Wadowice Górne z wójtem Michałem Deptułą:

Swoje dorosłe życie spędził w północno-wschodniej Polsce, pełniąc posługę w różnych miejscach. Najdłużej związany z tą archidiecezją w Olsztynie i my z dumą obserwowaliśmy, że nasz krajan jest tu szanowany, a wywodzi się z gminy Wadowice Górne.

00:00 / 00:00

W 2015 roku zmarły arcybiskup Wojciech Ziemba został honorowym obywatelem rodzinnej gminy Wadowice Górne – drugim obok świętego Jana Pawła II.

Fot. Agnieszka Chmielewska

Autor: M. Sochacki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wspomnienia, pogrzeb, rodzina, pożegnanie
Nie żyje Ryszard Misiewicz. Były mistrz Polski w biegu maratońskim

Polski Związek Lekkiej Atletyki poinformował dziś, że w wieku 64 lat zmarł Ryszard Misiewicz, mistrz Polski w biegu maratońskim z 1985 roku, czołowy długodystansowiec kraju w...

Zamknij
RadioOlsztynTV