Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

SzakuneC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur

Kategoria: Archiwalne
6baa6af9.jpeg

"SzakuneC - Muzyczna Scena Warmii i Mazur" to audycja Grzegorza Kasjaniuka ( prowadzenie i redakcja ). W jej trakcie prezentowana była muzyka regionalnych twórców. Autor zapraszał do studia różnorodnych gości - mieszkańców Warmii i Mazur, którzy opowiadali o swoim życiu i twórczości. Retransmitowane były też koncerty artystów z regionu WiM zrealizowane min. w PRO Studio Radia Olsztyn. Emisja pierwszej audycji miała miejsce w styczniu 2003 roku.

W 2002 roku,  została wydana przez Polskie nagrania i Radio Olsztyn S.A. płyta " A jednak po nas coś zostanie - Rock z Warmii i Mazur", która była zarzewiem powstania audycji.

Zwrot "szakunec", bardzo intensywnie używali wobec siebie muzycy podczas festiwalu rockowego w Węgorzewie w lipcu 2002 roku.

Podczas festiwalu rockowego w Węgorzewie 2.07.2003 roku, został zorganizowany koncert pod hasłem "A jednak po nas coś zostanie" . Zagrały min. zespoły: Zaraza, KOD i Kangaroz. Było to potwierdzenie zapotrzebowania na emisję audycji promującej twórczość regionalnych artystów.

Pierwszy jingiel audycji został zrealizowany dzięki zaangażowaniu muzyków zespołu Kangaroz z Olsztyna, którzy udostępnili zwrot "szakunec" do jego produkcji, którą zajął się Aleksander Babacz, olsztyński twórca remixów. W jingiel został wsamplowany framgent tekstu "A jednak po nas coś zostanie" olsztyńskiego zespołu Niebo, który napisał Bogdan Żmijewski. Lektorem w jinglu był Łukasz Iljaszewicz, współpracujący wówczas z Radiem Olsztyn S.A. realizator dżwięku. Powstał pakiet jingli, w róznym tempie i długości, mocno osadzonych w elektronice. Były wykorzystywane do 2011 roku.

W 2016 roku został wyprodukowany nowy jingiel w oparciu o alternatywną muzykę gitarową, z wykorzystaniem lektora z "banku głosów".

Audycję pod redakcją Grzegorza Kasjaniuka w latach 2008 - 2010 prowadzili Paweł Jaskulski i Wioleta Zalewska ( obecnie Wioleta Zalewska - Szmit ). W okresie od marca 2011 do czerwca 2016  roku audycja nie była emitowana, powróciła na antenę radiową w lipcu 2016 roku i emitowana była do 2020 roku. 

Ostatnia emisja audycji miała miejsce 14.01.2020 r.  Program o różnej długości  ( od 40' do 110' ) emitowany był we wtorki w różnych godzinach wieczornych.

Autorzy

Grzegorz Kasjaniuk

Dziennikarz, prezenter, publicysta i autor książek. 

E-mail: g.kasjaniuk@radioolsztyn.pl

Ostatnie wpisy

3 października 2019
Kuba Zajączkowski akustycznie

Kuba Zajączkowski akustycznie

W audycji SzakuneC  zagrał dla nas Kuba Zajączkowski, uczestnik The Voice of Poland TVP. Kuba
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV