Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Cezary Kaźmierczak: Nie wyłączam się całkowicie

Gościem w audycji  jest Cezary „Kaz” Kaźmierczak grający na instrumentach klawiszowych w zespole Harlem. Rozmawiamy o muzycznej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości cenionego instrumentalisty. 

Zadebiutował w zespole Epidemia, z którą wystąpił na Festiwalu w Jarocinie w 1994 roku. Później współpracował z wieloma zespołami i  wokalistami. Od końca lat dziewięćdziesiątych był związany z zespołem Maanam, w którego składzie zagrał kilkaset koncertów. Od 2010 roku członek grupy Harlem.

Wszystko zaczęło się pewnego sennego popołudnia, na początku lat 90tych, kiedy – mocno nieletni wówczas Kazu szedł do Biblioteki Miejskiej w Raciążu. Pochłonięty rozmyślaniem o kolejnych książkach A. Szklarskiego, ze zdumieniem zobaczył swoich kolegów z instrumentami stojących na scenie Domu Kultury . Chwilę później poszło już z górki – zespół EPIDEMIA, pierwsze nagrania, kilka list przebojów, Jarocin…

– za stroną Harlem.

Potem jeszcze więcej muzyki, zespołów – znanych i mniej znanych, a pod koniec lat 90tych związał się z zespołem MAANAM, aż do zakończenia jego działalności w 2008 roku. Poszukując nowych brzmień i wyzwań, Kazu wraz z Remkiem Olszewskim, zapraszając swoich wieloletnich kolegów – Zyba i Szopena, założyli w 2001 roku zespół AMPHA ROMEO  – grając koncerty w każdej wolnej chwili. Pewnego letniego wieczoru w 2004 roku, na jeden z tych koncertów, prowadzony od lat „niewidzialną siłą” trafił DŻAWOR… Słysząc serię niesamowitych, żywiołowych i pulsujących energią hammondowych dźwięków  spod ręki Kaza, natychmiast wiedział, że znalazł „brakujący element” – zamykający brzmienie HARLEMU w całość.

Posłuchaj audycji SzakuneC / Muzyczna Scena Warmii i Mazur

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

red: gk

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, Maanam, Harlem, Ceary Kaz Każmierczak
Lotnisko w Szymanach otrzymało specjalną odzież i komorę Bio-Bag. Sprzęt może zapobiec ewentualnej epidemii

To pierwszy krok w kierunku utworzenia stałego przejścia granicznego na lotnisku Olsztyn-Mazury. Wicewojewoda warmińsko-mazurski – Sławomir Sadowski przekazał dyrekcji portu w Szymanach sprzęt do transportu pacjentów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV