Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz zespołu Mocni w Wierze

W audycji spotkanie z zespołem Mocni w Wierze.  Goście: Piotr Serbintowicz, Marcin Dremo, Grzegorz i Monika Stankiewicz opowiadają o 10 latach istnienia składu.

Mocni w Wierze to zespół kilkudziesięciu osób, muzyków, miłośników muzyki i Boga… Pragną pokazać ekspresję i dynamikę muzyki z chrześcijańskim przesłaniem w nowoczesnej i profesjonalnej oprawie. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i wiarą.

Od 2009 r. przygotowują koncerty i Wieczory Uwielbienia. Przez długi czas nie posiadali nazwy, działając przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie jako zespół posługujący muzycznie w czasie niedzielnych Mszy Świętych akademickich.

Zaczęli być określani Mocnymi w Wierze po koncercie o tym właśnie tytule, który odbył się 11 grudnia 2010 r. w kościele akademickim w Olsztynie. Koncert promował XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, a jego hasło zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI, wygłoszonego z okazji wspomnianych Dni Młodzieży, w którym Ojciec Święty zwrócił się do młodych słowami:

Jesteście „zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2, 7).

Słowa te stały się mottem ŚDM w Madrycie, stały się również mottem chóru.

Posłuchaj audycji SzakuneC Muzyczna Scena Warmii i Mazur

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

red: gk

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mocni w wierze, Grzegorz Stankiewicz, Piotr Serbintowicz, Monika Stankiewicz
Uroczysty koncert wyrazem wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II

W najbliższą niedzielę w olsztyńskiej Hali Urania odbędzie się koncert pod hasłem "Wstańcie, chodźmy!" w wykonaniu zespołu "MOCNI W WIERZE". Jest to wyraz wdzięczności za kanonizację...

Zamknij
RadioOlsztynTV