Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Motocykliści podziękowali modlitwą za mijający sezon

6200 kilometrów przejechali w tym roku motocykliści ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

Dziś (06.10) na zakończenie sezonu przyjechali do Gietrzwałdu, by podziękować za udany sezon i pomodlić się za tych, którzy zginęli w wypadkach. Mszę na błoniach Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie celebrował metropolita warmiński, arcybiskup Wojciech Ziemba.

To pierwszy jesienny zlot w Gietrzwałdzie, po tym jak motocykliści musieli przenieść się z Jasnej Góry w Częstochowie – mówi komandor rajdu katyńskiego i prezes stowarzyszenia, Wiktor Węgrzyn.

00:00 / 00:00

Na gietrzwałdzkich błoniach nie zabrakło motocyklistów z zagranicy. Do rajdu katyńskiego przyłączyli się Litwini, wśród nich znany bard Wiktor Dulko.

00:00 / 00:00

W klubach motocyklowych jest coraz więcej kobiet. Katarzyna Tatyrża zaraziła motorowym bakcylem także swoją córkę.

00:00 / 00:00

Zlot w Gietrzwałdzie rozpoczął się wczoraj projekcją krótkich filmów, które nakręcili sami motocykliści, co przerodziło się w I Festiwal Filmu Motocyklowego „Moto-FILm”. (grzym/so/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w motocykl, Gietrzwałd
Odpust i dożynki archidiecezjalne w Gietrzwałdzie

Sprawy małżeństwa i rodziny, młodzieży oraz ludzi biednych i potrzebujących zdominowały homilię wygłoszoną w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie przez Metropolitę Warszawskiego Kardynała Kazimierza Nycza. "Cała Europa...

Zamknij
RadioOlsztynTV